YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski rektöre büyük şok
Eski rektöre büyük şok
23 Kasım 2010 10:20
Gazi Üniversitesi eski rektörü Kadri Yamaç ve deprem araştırmalarıyla bilinen Süleyman Pampal ile Mehmet Eroğlu'nun akademik kariyerleri bitti.

Eski Gazi Üniversitesi Rektörü Kadri Yamaç'ın tüm akademik ünvanları elinden alındı.

Herşey 2005 yılında başladı. Kargo ve yük taşımacılığı için src belgesi vermekle yetkili olan Gazi Üniversite'sinde rektör Kadri Yamaç ve bazı öğretim üyelerinin yolsuzluk yaparak haksız kazanç elde ettiği iddia edildi. O dönemin Yök Başkanı Erdoğan Teziç, soruşturma izni vermemişti. Teziç'in ayrılmasından sonra yeniden suç duyurusunda bulunuldu. Bu kez soruşturma izni verildi, YÖK denetçileri iddiaları araştırdı.

Sonuçta iddiaların doğru olduğu tespit edildi ve Kadri Yamaç, Süleyman Pampal Ve Mehmet Eroğlu'na öğretim üyeliğinden çekilme cezası verildi. Yamaç zaten emekliydi ama özel üniversitelerde görev yapmasının önü kapandı. Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri Pampal ve Eroğlu ise görevlerine veda etmek zorunda kaldı.

YÖK'ün idari soruşturması sonucu üç isim artık öğretim görevlisi değil, üniversite ile de ilişikleri kesildi. Haklarındaki adli soruşturma ise sürüyor.

 

 

D E M O K R A S İ Sİ Sİ Sİ SOL LA Sİİİ
 // burak karacan
rektörlük seçimlerinde 300 oy alan kadri yamaçı 1000 oy alan 1. sıradaki aday yerine rektörlük görevine getirene de sormak lazım.. böyle bir hamleyle rektör yaptığı kişi öğretim üyeliğinden atılacak birisiymiş öyle mii hem de rektör yardımcısı da dahil.. vaaaaay beeee. demek ki 1000 öğretim üyesi birlikte bir karar verince bu karar 1 kişinin seçiminden daha doğru bir seçimmiş.. demokrasi 1.ders.. daha bunu bilmeyenler var.. aaahh benim güzel memleketim güzel...
22 Kasım 2010 23:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler