YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski polislerden şok liste: Paralel yapı...
Paralel yapının baskısıyla işlerinden olan eski polisler ve halen teşkilat içinde yer alan bazı emniyetçiler Başbakan Erdoğan'ın uçağına bile ulaşabilecek yetkilere sahip bazı isimlerin tespiti için liste hazırladı
Eski polislerden şok liste: Paralel yapı...
21 Mayıs 2014 / 14:55 Güncelleme: 21 Mayıs 2014 / 15:03

Sabah'ın haberine göre; Paralel yapı baskısıyla meslekten atılan eski polisler, İstanbul Emniyeti'ne bağlı birimlerde yapının listesini çıkarttı.

Emniyette görev yapan bazı faal polisler de yapının teşkilattan temizlenmesi adına listelere katkı sağladı.

Buna göre; paralel yapıya bağlı bazı polislerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağına kadar ulaşabilecek özel kart ve yetki izni vardı.

Listede paralel yapıya bağlı polis memurları ve rütbeli personelin isimleri ile görev noktaları tek tek yazıldı. Liste, geçen nisan ayında İstanbul Emniyeti'ne ulaştırıldı.

Listelerdeki isimler, emniyet birimlerinde çok önemli ve kritik noktalarda görevli, paralel yapıda faal ve aktif sorumluluk aldı. İkametlerine yakın noktalarda çalıştı. Çoğunun görev yerleri 10 yıldır istekleri dışında değiştirilmedi. 

'Havalimanı imamı' notu 

Listelerden biri, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne doğrudan bağlı olan Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü'ndeki paralel yapıya yönelik. Sabah bu listeye ulaştı. Listede paralel yapıya dahil 57 kişinin adı var. İkisi kadın polis...

Adlarının yanında "cemaat ablası" notu düşüldü. Kadın polis memurlarının emniyet birimlerindeki örgütlenmelerinden sorumlu olduğu belirtilen kadın polis memuru A.B., 15 yıldır İstanbul dışına şark hizmetine gönderilmedi.

Polis, başpolis, komiser, komiser yardımcısı, başkomiser ve emniyet amirlerinin isim ve özelliklerinin yazıldığı listede yer alan polis S.Y.'nin yanına ise "Havalimanı imamı" notu düşüldü. S.Y.'nin, havalimanında kimin nerede çalışacağına karar veren kişi olduğu iddia edildi.

Listede yer alan ve Trafik Büro, Olay Yeri İnceleme, İdari Büro, İç ve Dış Hatlar, Adli Hizmetler, Bilgi İşlem Büro, GBT Büro, Koruma Büro, VIP-SIP Büro ve Pasaport Büro başta olmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü'nün bünyesindeki farklı birimlerde çalışan söz konusu polis ve rütbelilerin bazılarında, Başbakan Erdoğan'ın uçağına kadar ulaşabilecek özel kart ve giriş ile yetki izinleri var. 

Liste isimleri Doğu'ya tayin

17 Aralık sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında görevlendirilen polis başmüfettişleri, söz konusu listeleri incelemeye aldı. Yazılan bilgilerin yüzde 90'a yakınının doğru olduğu tespit edildi.

Geçen hafta İstanbul Emniyeti'nde polis memurlarından başkomiser rütbesine kadar olan personelin şark hizmeti tayinlerinin açıklanmasının ardından söz konusu listelerde isimleri yazılı olan paralel yapıya bağlı polislerin de çoğunluğu Doğu illeri olmak üzere İstanbul dışına atamalarının yapıldığı ortaya çıktı. Listede "cemaat ablası" notu düşülen A.B. ise Iğdır'a tayin edildi. 

Etiketler:
yer değişiklikleri..
 // alemci
geçici birer çözümdür bu yapı devletten tamamen atılmalıdır bu adamlar yaptıkları ihanetleri kutsal bir görev olarak atlediyorlar amaçlarından sapmaları mümkün değildir ortakları neokancılar mossat cia ve ingiliz istikbaratı ve dünyaya yön veren sermaye güçleridir 10 yıl sonra daha tehlikeli bir biçimde ortaya çıkacaktırlar en sert tedbirlerle bunlarla mücadele edilmelidir....
21 Mayıs 2014 Çarşamba 15:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler