YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski komşulardan yoğun ilgi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi ve kızı ile birlikte eski semti Kasımpaşa'da bayram ziyaretleri gerçekleştirdi.
Eski komşulardan yoğun ilgi
15 Kasım 2010 / 18:10 Güncelleme: 15 Kasım 2010 / 18:13

Ölen ağabeyi Mehmet Erdoğan'ın eşini ziyaret eden Erdoğan, ardından büyüdüğü mahalleye geçti.
 

Başbakan Erdoğan, babası Ahmet Erdoğan'ın mezarını ziyaret ettikten sonra Kasımpaşa Keçeci Pire Mahallesi Şirin Sokak'ta bulunan merhum ağabeyi Mehmet Erdoğan'ın eşi Bedriye Erdoğan'ı ziyaret etti. Ağabeyinin evine giderken eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte Dörtyol Pazarı'nı gezen Başbakan, esnaflarla sohbet edip, bayramlarını kutlarken, çocuklara da harçlık dağıttı.

Erdoğan daha sonra eşi ve kızı ile birlikte "Erdoğan" apartmanında oturan yengesinin evine geldi. Yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte apartmanın merdiven boşluğundan pencereye çıkarak mahalle sakinlerini selamladı. Erdoğan ve eşi vatandaşların bayramını kutlarken, korumaları ise çocuklara harçlık dağıttı. Korumaların harçlık dağıttığı sırada zaman zaman izdiham yaşandı.
 

Yengesinin evinden ayrılan Erdoğan ardından Kasımpaşa'da restorasyonu tamamlanan Sinan Paşa Camii'ni ziyaret etti. Kısa bir süre camide kalan Erdoğan, ardından büyüdüğü Kaptanpaşa Mahallesi Üstyumak Sokak'ta bulunan Arda Apartmanı'na geldi. Gelişi sırasında eski komşuları Erdoğan'a yoğun ilgi gösterdi.

Başbakan da aracının camını açarak vatandaşlarla sohbet etti. Büyüdüğü evin alt katında oturan "Ebe Anne" diye seslendiği kişiyi ziyaret eden Erdoğan, apartmandan çıkarken vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Başbakan vatandaşların bayramını kutlarken, eşi Emine Erdoğan da eski komşularına sarılarak hasret giderdi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler