YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski Genel Başkan Topçu BBP'yi yok saydı
BBP Eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, BBP'nin Paralel yapıya desteği için, Türkiye'de hakkında siyaset konuşacağı partinin öncelikle destek alması gerektiğini söyledi.
Eski Genel Başkan Topçu BBP'yi yok saydı
25 Aralık 2014 / 05:35 Güncelleme: 25 Aralık 2014 / 05:48

Fatih Şahin'in hazırlayıp sunduğu Çerçeve programına BBP Eski Başkanı Yalçın Topçu konuk oldu.

BBP Eski Başkanı Yalçın Topçu'nun konuşmasının satır başları şöyle:

"Devleti, yasama, yürütme ve yargıyı baştan formatlayıp, kodlamak lazım. Neye göre Aydınlanma çağının fikirlerine göre değil medeniyetimize göre."

"Ortadoğu'da yükselen tek istikrar var oda Türkiye. Burada milli iradeyi temsil eden seçmilmiş bir adam var. BM'de dünya beşten büyüktür diyen, diğer tarafta van minut diyen, Arakan'lı Müslümanlara elini uzatan bir adam var. Batı bunu istemiyor ve kontrol altına almak istiyor."

"Bizim devletimizin sınırları Ardahan'dan Edirne'ye kadar ama medeniyet sınırlarımız Adriyatik'ten Çin Seddi'ne kadar. Bunu nasıl anlıyoruz Arakan'da Ahmet Hoca'ya sarılıp ağlayan Arakanlıdan anlıyoruz."

Yeni Şafak'a yapılan operasyonda Avrupa nerdeydi?

"Zamanında Yeni Şafak Gazetesi'ne bir operasyon yapıldı. Patronları kalorifer dairesine bile indirdiler. Eziyet, gördüler, bağlandılar. O zaman neredeydiler. Yapılan operasyon bir siyaset devşirme operasyonudur. Avrupa Birliği pazar günü tatilini bozup demeç verir mi? Pazar günü demeç verdiler."

14 Aralık sürecinde BBP Başkanı Destici'nin tavrını nasıl buluyorsunuz?

"Ben eski Büyük Birlik Partisi'nin Genel Başkanıyım. Türkiye'de hakkında söz konuşacağım siyaset yüzde 52 kim almışsa onlarla ilgili çok sert sözler söylerim. Yüzde 24 CHP ona da çok şey söylerim. Yüzde 14 MHP ona da çok şey söylerim. Yüzde 6-7 bölücü terör örgütünün temsilcisi onlara da söyleyecek sözlerimiz olur. Ama onun dışında 70 küsur tane parti var. Tabi siz ölünün-şehidin hatırına soruyorsunuz da! Ona bir şey söylemem."

"Benim üyeliğinden bile istifa ettiğim bir yer.  Ben rahmetliyi yerine yakıştırdığım gün bile bırakmak istedim. Ancak şaibeli bir meselesi vardı. Devler denetleme bu milletin devletinin hafızasında yoktu. Ben devlet denetleme deyince millet yüzüme bakıyordu. Ha bunu birileri gibi öldürdüler katlettiler diyemem. Muhsin bey'e kıyamam yani. Ancak bir şaibeli mevzunun hukuk içerisinde kalınarak nasıl takip edildiğini dosta düşmana gösterdik. Bir görev ifa ettik. Bizim zamanımıza denk geldi bu referandum süreci. Çok önemli bir görev ifa ettiğimi düşünüyorum. Siyaset netice işidir bende bunu alamadım. Burası da benim geçim kapım değil. 1,5 milyonluk şehirlere gideceğim. 200 kişi beni alkışlayacak bende mutlu olacağım. Ben bunu yapamam. Birlikte çay içmişiz, çorba içmişiz birçok şeyi bizden öğrenmişler. Ben o partinin 94 kurucusundan birisiyim. Eski BBP ile ilgili sorduğunuz her şey başım üstüne ama şu andaki BBP ile ilgili diğer partiler arasında benim için fark yok."

 

KANALAHABER / ÖZELİÇERİK

 

adama bak?!
 // aslan aslan
büyük birlik partisinin neden hep baraj altında kaldığı anlaşıldı...yazık Muhsin başkan bunun gibi adamlarla 30 40 yıl mücadele etti(ğini sandı).bir de bu adam genel başkan oldu...tam komedi..bursı türkiye olmayacak şey yok.......
26 Aralık 2014 Cuma 23:13
MUSTAFA DESTİCİ
 // BÜYÜK BAŞKAN
YAŞASIN BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İNADINA BBP İNADINA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ İNADINA MUSTAFA DESTİCİ ...
26 Aralık 2014 Cuma 14:55
BBP
 // ALİ
SENİ GİDİ KOMPLOCU TAKLAYA DEVAM...
25 Aralık 2014 Perşembe 09:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler