YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski FETÖ okulunda bulunan odalar Valiyi şaşırttı
FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'e devredilen okulda bulunan odalar Malatya Valisi Mustafa Toprak'ı şaşırttı. Toprak, "Burası kirli ve hain çalışmalarını yönettikleri, değişik yapılanmaları yönettikleri yer gibi anlaşılıyor" dedi.
Eski FETÖ okulunda bulunan odalar Valiyi şaşırttı
20 Eylül 2016 / 19:39 Güncelleme: 20 Eylül 2016 / 20:01

Alınan bilgiye göre, Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgütle bağlantısı tespit edilen Malatya Turgut Özal Koleji, Kanun Hükmünde Kararname'yle (KHK) Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) devredilerek, darbe girişimi sırasında şehit olan Zekeriya Bitmez'in ismi verildi.

Polis ekiplerinin okuldaki detaylı incelemesi sırasında üst kattaki misafirhane dikkati çekti. 

Sadece asansörle çıkılabilen misafirhanede toplantıların yapıldığı ve yansıtıcıların da bulunduğu 2 büyük salon ile yatak ve dolapların olduğu 14 oda görüldü. Adeta oteli andıran misafirhanenin, son derece modern donatıldığı belirlendi.

"Çok dikkatli olmak durumundayız"

Malatya Valisi Toprak, okula şehit Zekeriya Bitmez'in ailesiyle ziyaret etti. Şehidin oğulları Kadircan ve Muhammet Buğra Bitmez ile okulun üst katındaki misafirhanede incelemelerde bulunan Toprak, bu bölümü FETÖ üyelerinin çok farklı hale getirdiğini söyledi.

foto-367.jpg

Toprak, şunları kaydetti:

"Burası kirli ve hain çalışmalarını yönettikleri, değişik yapılanmaları yönettikleri yer gibi anlaşılıyor. 

Sadece dersliğin, laboratuvarın, müdür, memur odasının bulunması gereken bir okulda maalesef Milli Eğitim Kanunu'nda ve yönetmeliklerinde olmayacak şekilde yapılanma olduğu anlaşılıyor. 

Bundan sonra bu gibi ihanet yapılanmalarının oluşmaması için çok dikkatli olmak durumundayız. 

Eğitim, öğretimin mutlak suretle devletimizin koyduğu esaslar çerçevesinde, devletimizi, milletimizi var edecek, değerlerimizi ortaya çıkaracak ama istismarcıları her türlü hırsızı, ipsizi, meşru olacakmış gibi insanları kandıran ihanetçileri de elimizin tersiyle itecek, demokrasi ve hukuk içerisinde onların cezasını vereceği bir noktaya da getirmemez gerekiyor."

Vali Toprak, KHK'lerin özünün de bu olduğunu belirterek, "Demokrasi ve hukuk içinde kalarak, milletimizin geleceğine kast eden, çatışma suretiyle devletimizi ortadan kaldırmaya çalışan, bu gibi noktalarla çocukların ruhunu, gönlünü, vicdanını başkalarının ruhuna ve benliğine tabi kılan, sorgu sualsiz ona tamamen uymasını, tapmasını sağlayanların bu sıkıntılı ve hain icraatlarının da sonlandırılması ve fırsat verilmemesi adına hepimize görev düşüyor." dedi.

 // Şaşıranlara şaşıyorum
Mustafa Toprak daha bir iki yıl öncesine kadar paralelin üslerinden olan Diyarbakır'da valilik yapıyordı. Orada daha esrarengiz odalarla karşılaşmış olması beklenirdi....
20 Eylül 2016 20:43
 // Mardin Artuklu Üniversitesi gizli bölmeler
Mardin Artuklu Üniversitesi'nde de eskiden rektörün odasındaki küçük bir odadan girilip çıkılan özel bölmeler ve asansör olduğu söylenirdi. Yanılmıyorsam rektörün kubbeli dama güvercinlerini sevmek içşn çıktığı özel metdivenler olduğu da konuşulurdu.Akşamları cemaatçilerin toplandığı bir oda vardı. Sabaha kadat süren çalgılı maklubeli toplantılar. Belki de himmet toplayıp ülkeyi satma ve diğer kötülüklerinin plarını yapıyorlardı. Ünicersitenin taranması gerekiyor....
20 Eylül 2016 20:36
NÖBET MEYDANLARINDAYIZ , , , ,
 // KASTAMONULU
NÖBET MEYDANINA GELEN TEK BAYRAKLILAR HEP VATAN SEVDALISI İKİ ELİNE BİRDEN BAYRAK ALANLAR CİMAAT MENSUBU HELE HELE SIRTINA BAYRAKTA BAGLADIYSA KESİN CİMAAT ABİSİ YADA İMAMI!!!BİLMEM NE DEMEK İSTEDİGİMİ ANLATABİLDİMMİ?! VALİ BEĞİMİZİ TENZİH EDERİM AMA DAHA ÖNCE PENSİLVANYA İMAMI İDİKİ BÖLGESİNDE YADA BAŞKA BİR VİLAYETTE HİÇMİ OKUL GEZMEMİŞ 9 YILDIZLI OTEL ODASI GİBİ OKUL MÜDÜRLERİNİN ODASI BAK BAK CİMAAT OKUL DEMİYORUM HAA MEB E BAGLI OKULLARIN MÜDÜRLERİNİN ODASI DA DAHİL BUNA....
20 Eylül 2016 Salı 20:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler