YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski DYP'li vekilin evinde ERGENEKON araması
Yenimahalle ve Gölbaşı'nda cephanelik aranıyor
Eski DYP'li vekilin evinde  ERGENEKON  araması
28 Nisan 2009 / 10:58 Güncelleme: 28 Nisan 2009 / 00:00

"Ergenekon" soruşturması kapsamında, bir avukata ait Eymir Gölü kenarındaki 2 katlı villada arama yapılıyor.


Polise gelen bir ihbar mektubu üzerine "Ergenekon" soruşturmasını yürüten savcıların talebi ve mahkemenin verdiği kararla, villada Ankara Emniyet Müdürlüğü terörle mücadele ekipleri arama başlattı.


Jandarma ekiplerinin çevre güvenliğini aldığı arama sırasında eski DYP Milletvekili ve Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfı Başkanı Salih Çelen, aramada bulunan evrakların vakfa ait olduğunu belirterek, "Kira vermemek için evrakların bir bölümünü arkadaşımın yeri olan buraya nakletmiştim. Emniyete bir ihbar yapılmış. Benim buraya evrak ve mühimmat sakladığım, ayrıca Veli Küçük'ün yakın adamı olduğum ileri sürülmüş bu ihbarda. Ben Veli Küçük'ü hayatım boyunca görmedim, tanımam, tamamen yalan. Buradaki evrakların tamamı bana ait. Suç unsuru içeren herhangi bir evrak yok. 2002 yılından itibaren peyderpey evrakları kira masrafından kurtulmak için buraya getiriyorum"dedi.


"Gölbaşı yakınlarında geçtiğimiz günlerde bir kısmı yakılmış halde bulunan ve Tansu Çiller'in Başbakanlık yaptığı döneme ait olduğu iddia edilen evraklarla ilgili adının geçtiğinin" hatırlatılması üzerine Çelen, "Evrakların bir kısmını çocuklara verdim imha edin diye. Nerede imha ettiklerini ne yaptıklarını bilmiyorum. Ama imha edilen evraklar bu belgelerin devamıdır. Bunlar bana göre lazım olanlardır, onlar lazım olmayanlardır. Muhafaza edecek yerimiz yoktu. Bir sürü malzeme... Ankara'da iki büroda bunları muhafaza ediyordum. 2 büroya son 7 yıldır kira ödüyorum. Daha fazla kira ödemeyeyim diye içinden evrakları seçtim, lazım olanları buraya getirdim, lazım olmayanları da hamallara verdim bunları imha edin dedim"diye konuştu.


Salih Çelen, "Gözaltına alınacak mısınız?" sorusuna ise "Hayır" yanıtını verdi.


Yenimahalle ve Gölbaşı'nda kazı başladı


ANKARA- Ankara'nın iki farklı noktasında Ergenekon soruşturması kapsamında kazı çalışması yapıldığı öne sürüldü.


İstanbul Poyrazköy'de yeraltı cephaneliklerinin ele geçirilmesinin ardından Ergenekon operasyonu kapsamında Ankara Yenimahalle ve Gölbaşı'nda kazı çalışması başlatıldı.


- Jandarma ve polislerin, Çankaya'ya bağlı Mühye köyünde emekli bir askerin evinde arama yaptığı öğrenildi.


Eski DYP'li milletvekilinin evi aranıyor


Ergenekon operasyonu kapsamında eski DYP Milletvekili Salih Çelen'in Ankara'daki villası aranıyor. Tansu Çiller'in avukatlığını yapan Çelen kimdir?


Eski DYP milletvekili Salih Çelen'in Ankara'daki evinde Ergenekon araması başlatıldı.


SALİH ÇELEN KİMDİR?


21. Dönem antalya Milletvekili olan Çelen Edirne, Keşanlı... Bir dönem Tansu Çiller'in avukatlığını da yapmıştır.


KEŞAN - 1964, Mehmet, Fatma - Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi - İngilizce - Serbest Avukat - Bekar.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler