YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski başkana kurşun yağmuru
Eski Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Bursa-İstanbul yolunda ortağı olduğu mobilya mağazasında silahlı saldırıya uğradı.
Eski başkana kurşun yağmuru
04 Kasım 2009 / 16:56 Güncelleme: 04 Kasım 2009 / 18:35

Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hikmet Şahin'e yapılan silahlı saldırıyla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Hikmet Şahin'in, silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili soruşturmayı yürüten güvenlik güçleri, olayı Hüseyin Ş. adlı kişinin gerçekleştirdiğini belirledi.

Bursa-İstanbul yolunda ortağı olduğu mobilya mağazasında Hüseyin Ş. ile birlikte bir süre oturduğu ve çay içtiği öğrenilen Hikmet Şahin'in, henüz belirlenemeyen nedenle bu kişinin silahlı saldırısına hedef oldu.

Belinden çıkardığı tabancayla 3 el ateş ettiği bildirilen zanlı, kendisine ait 16 HS 932 plakalı otomobille İzmir yolu yönüne doğru kaçtı.

Polis, zanlı Hüseyin Ş'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, bu kişinin kardeşi Hakan Ş'yi gözaltına aldı.

Bu arada, Acıbadem Bursa Hastanesine kaldırılan ve çok kan kaybettiği öğrenilen Şahin'in ameliyata alındığı belirtildi.

Şahin'in durumu hakkında Acıbadem Bursa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Kaya Aksoy tarafından bir süre sonra basına bilgi verileceği açıklandı.

Öte yandan, zanlı Hüseyin Ş'nin 2 Mayıs 2009 tarihinde Bursa'nın İnegöl ilçesinde aralarında bir husumet bulunan Yavuz B. adlı kişi tarafından karın boşluğundan ve sağ omuzundan tabancayla vurularak yaralandığı öğrenildi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler