YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski Bakan Güzel davalık oldu
Eski Bakan Güzel davalık oldu
12 Ocak 2010 10:21
Hasan Celal Güzel'e katıldığı bir televizyon programında ''özür dileyenlere hakaret ettiği'' gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu

Eski bakanlardan, Radikal gazetesi köşe yazarı Hasan Celal Güzel hakkında, ''Ermenilerden Özür Dileme'' kampanyasına katılan bir avukata ''alenen hakaret ettiği'' iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

İddianamede, Ankara Barosuna kayıtlı Avukat Bendal Celil Ezman'ın, Güzel hakkında, katıldığı bir televizyon programında ''özür dileyenlere hakaret ettiği'' gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu kaydedildi.

''Sözlerinin kamuoyu dikkatini çekme ve kamuoyu oluşturmaya yönelik yakınma niteliğinde bulunduğu, şikayetçiye yönelik açıkça veya imalı hakaret edici ibarelere rastlanmadığı, şikayetçinin hedef alındığının belirlenmesinin mümkün olmadığı'' düşüncesiyle, Güzel hakkında takipsizlik kararı verildiği bildirilen iddianamede, bu karara, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesinde itiraz edildiği anlatıldı.

İtirazı değerlendiren mahkemenin, ''müştekinin iddiası ile Güzel'in beyanlarında geçen 'sütü bozuklar', 'uşaklık yapan' gibi cümlelerin hakaret içerip içermediğinin, mahkemede değerlendirilmesinin uygun olacağı'' gerekçesiyle, takipsizlik kararını kaldırdığı belirtilen iddianamede, bu kararın ardından Güzel hakkında iddianame hazırlandığı ifade edildi.

İddianamede, Hasan Celal Güzel'in, 22 Aralık 2008'de katıldığı televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle, ''alenen hakaret'' iddiasıyla, 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Güzel, iddianameyi kabul eden Ankara 2. Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

AA

Ermenilerin yanında yer alınamaz.
 // ibrahim çelikoğlu
Yıllar önce Ermeni'lerin yaptığı saldırılar,zulüm herkez tarafından anlatılır,içi doldurulan camilerin saman ile kapatılıp ateşe verildiği herkez tarafından bilinir idi.Bu canlı şahitler yok olmaya başladıkça saldırı hızlanıyor.Güzel'in yaşı muüsait bunları biliyor ve haklı olarak kanı kabarıyor.PKK haklı dense,Ermeni haklı denemez.
Devlet görevini yapmış,katillerin arkasına düşmüşse suçmu?...
12 Ocak 2010 11:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler