YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski Bakan Bayraktar'dan flaş Erdoğan açıklaması
Eski Bakan Erdoğan Bayraktar "Maksadımı aşan bir şekilde "istifa" kelimesi tarafımdan kullanılmıştır. Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum" dedi.
Eski Bakan Bayraktar'dan flaş Erdoğan açıklaması
03 Şubat 2014 / 19:15 Güncelleme: 03 Şubat 2014 / 19:17

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AA'ya gönderdiği yazılı açıklamada, 17 Aralık 2013 tarihinde siyaset kurumuna karşı yolsuzluk kılıfı kullanılarak bir operasyon düzenlendiğini belirtti. 

Amacı meşru hükümeti yıkmak olan bu operasyonun hedeflerinin bugün daha net olarak görüldüğünü ve anlaşıldığını vurgulayan Bayraktar, açıklamasında şunları kaydetti:

"Bu operasyonu kimlerin yaptığı, hangi işbirliklerinin oluştuğu kamuoyu nezdinde açıklığa kavuşmaktadır. Bu operasyon sürecinde şahsımı, ailemi ve çalışma arkadaşlarımı zan altında bırakacak ve izah edemeyeceğim hiçbir hususun olmadığını defalarca ifade ettim. Şahsıma isnat edilen imar usulsüzlükleri ithamı tamamen mesnetsiz olup yaptığımız imar planlarının tamamen şeffaf, yasalara uygun, kamuoyu ve yargı denetimine açık, yatırım ortamını ve iklimini iyileştirici ve de ülke menfaatleri doğrultusunda atılmış adımlar olduğu aşikardır. 

Sayın Başbakanımız 40 yıldır benim davamın lideridir. 25 Aralık 2013 tarihinde yaptığım açıklamada, bu hususun altı çizilmiş ve Sayın Başbakanımızın da icranın başı olduğu zikredilmiştir. Bunun aksi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmek için maksadımı aşan bir şekilde 'istifa' kelimesi tarafımdan kullanılmıştır. Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum.

Ayrıca benim kişisel tarihim, kullanmış olduğum bir kelime ile şekillendirilemez. Bu kelimenin yol arkadaşlarım ve aziz milletim tarafından maksadı aşan bir ifade olarak telakki edilmesini talep ediyor, kamuoyuna saygılarımı sunuyorum." 

YANAR DÖNER
 // EL MER-U
Bu adam Ak Parti'nin genlerine uymuyor. Partide böyle döneklere yer verilmemeli. Bunun yaptığı erdemlik değil, çıkarcılık ve korkaklıktır. Kovun gitsin....
04 Şubat 2014 Salı 00:17
o tren geçmiş olmalı
 // lokman kaygısız
Çok geç kalmadın mı sayın eski bakanım. oktay bey harika bir yorum da bulunmuş zaten...
03 Şubat 2014 Pazartesi 20:25
17:37
 // Oktay D
Soz insanın ağzından bir kere çıkar ;derler ki bin duşun bir konuş!Başbakan seni bir sinek gibi ezdi,artık bu sözleri duyduktan sonra gercekten istifa etmelisin!...
03 Şubat 2014 17:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler