YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşinin terörist olduğunu yalanlamadı
Eşinin terörist olduğunu yalanlamadı
Eşinin terörist olduğunu yalanlamadı
09 Kasım 2007 / 14:10 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

DTP Gurup Başkanvekili Fatma Kurtulan, bir süredir medyada yeralan, PKK'lı bir teröristle evli olduğu yönündeki haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kurtulan, 13 yıldır ayrı yaşıyorum dediği eşinin PKK üyesi olduğunu yalanlamadı.

Terör örgütü PKK'nın elindeki askerlerin serbest bırakılması sırasında Kuzey Irak'a giden DTP'li grupta yeralan Fatma Kurtulan, eşi Salman Kurtulan'ın PKK'lı olduğu yönünde haberler bir süredir medyada ve kamuoyunda yer buluyordu. Konuyla ilgili sorulara bugüne kadar cevap vermekten kaçınan Fatma Kurtulan, nihayet bir açıklama yaptı ve eşinin terör örgütü PKK'ya üye olduğunu yalanlamadı.

DTP'li vekil yazılı açıklamasında, "Yaklaşık 13 yıldır ayrı yaşadığım, ama resmi olarak devam eden bir evliliğim bulunmaktadır. Çağdaş düşünce yapısı, özel yaşamda birliktelikleri olan bireylerin, ayrı ayrı tercihlerde bulunmalarını olağan karşılamayı gerektirir." ifadelerini kullandı.

DTP'li Fatma Kurtulan, bir kadın olarak kendinden sorumlu olduğunu ve yaptıklarıyla anılmak istediğini söyledi ve kaldı ki bu özgünlüğümün, çözümlenmeyen Kürt sorununun yarattığı bir sonuç olarak ele alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu bir toplumsal gerçekliktir. Üstelik başka partilerin milletvekilleri arasında da bu toplumsal gerçekle yaşayan milletvekilleri olabilir dedi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler