YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşi boşanmak istemeyince...
Bir rehine krizi de Denizli'de yaşandı... Denizli'de 51 yaşındaki şahıs boşanmak istemeyen eşini rehin aldı... Uzun süren ikna çabaları sonuç verdi. 3.5 saat sonra şahış eşini serbest bıraktı...
Eşi boşanmak istemeyince...
21 Temmuz 2010 / 10:41 Güncelleme: 21 Temmuz 2010 / 10:43

Denizli'de 51 yaşındaki şahıs, boşanmak istemeyen eşini evde 3.5 saat rehin aldı.

Bu gece saat 20.00 sıralarında Fatih Mahallesi 1925/9 Sokak 15 numaralı evde meydana gelen olayda, bir kadının bıçak zoruyla kaçırıldığına dair gelen ihbar üzerine polis ekipleri eve gitti. Olay yerine gelen polisleri gören 51 yaşındaki işçi emeklisi K.C. polislere tabanca çekerek evden uzaklaşmalarını istedi. Eşini rehin aldığı ortaya çıkan şahsın etkisiz hale getirilmesi için değişik birimlerden birçok polis olay yerine intikal etti. Eşi R.C.'nin (33) iki aylık hamileyken çocuğunu aldırması üzerine boşanmak isteyen K.C.'nin olay günü boşanma davasına girdikten sonra eşini bıçak zoruyla evine götürdüğü ortaya çıktı.

Eşinin boşanmak istememesine sinirlenen K.C. yaklaşık 3.5 saat boyunca evinde R.C.'yi rehin aldı. Rehin alma olayı sırasında evin ışıklarını kapatan ve bulundukları odanın kapısının arkasına koltuklarla barikat kuran K.C. polisin ikna çabalarına uzun süre direndi. Rehin alma olayı sırasında evden zaman zaman bağrışma ve çığlık seslerinin geldiği duyulurken, polis evin etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı. Denizli Emniyet Müdürlüğü nöbetçi müdürü Tan Sağoğlu, yaklaşık 3.5 saat süren rehin alma olayında, K.C.'yi ikna etmeyi başardı ve silahını bırakıp evden çıkmasını sağladı. Geniş güvenlik önlemleri altında polis aracına bindirilen K.C. ilk önce sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. K.C.'nin eşini rehin tuttuğu odada boş bira kutularının olması dikkat çekti. Burada rahat hareketleriyle dikkat çeken şahıs, sağlık kontrolü çıkışında basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı. Eşiyle boşanmak istediğini ancak eşinin boşanmamakta direndiğini ifade eden K.C., "Ne olursa olsun ben boşanmak istiyorum. Bunu o istedi. Pişman değilim" dedi. K.C. daha sonra emniyet müdürlüğüne götürülürken, rehin alınan R.C.'de bir süre sonra Adli Tıp Kurumu'na getirildi. Büyük korku yaşadığı görülen R.C. yüzünü kapatarak görüntüsünün alınmasına engel olmaya çalıştı.
Polis rehin alma olayıyla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. (İHA)


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler