YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed'ın son katliamı yürekleri burktu!
Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) cephane desteği veren Beşar Esad'ın son katliamı yürekleri burktu. IŞİD teröristleri, Türkiye sınırındaki Rakka'da 7 masum kişiyi, çarmıha gerdi ardından kurşuna dizdi.
Esed'ın son katliamı yürekleri burktu!
01 Mayıs 2014 / 21:27 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 21:27

El Kaide'nin teröristleri, Esad'ın desteğiyle Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adıyla kan donduran bir katliama imza attı.Suriye'nin Türkiye sınırındaki Rakka kentinden kan donduran katliam, dün sabah gerçekleşti. Rakka'nın merkezinde, bir IŞİD üyesini hedef alan bombalı saldırıdan sorumlu tutuldukları için infaz edilen yedi kişi çarmıha gerildi ve ardından kurşuna dizildi.

Acil adımlar atılmalı

IŞİD'in Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bundan 10 gün önce saldırganlar, bir IŞİD savaşçısına Naim civarında el bombası attı. Müslüman bir sivil bacağını kaybetti ve bir çocuk da öldü. Savaşçılarımız bu olayın üzerine hemen bariyerler kurarak onları yakaladı. Daha sonra da hücrenin diğer üyelerini gözaltına aldılar. Biz de gereken dersi verdik" denildi. İnsan Hakları İzleme Örgütü, IŞİD'in katliamlarının artık tarifsiz olduğunu ve buna önlem için acil adımların atılması gerektiğini açıkladı.

Generaller eğitiyor

IŞİD'in Türkiye sınırında birçok köyde 3 yaşındaki çocukları bile kurşuna dizdiği iddia edildi. Şam Şeytanı'nın askerleriyle birlikte hareket eden IŞİD teröristlerinin tüm cephanelerinin de Beşar Esad tarafından verildiği ortaya çıktı. Esad'ın en çok güvendiği 3 generalinin, IŞID teröristlerine 3 aydır özel eğitim verdiği belirtildi.

İngiliz Daily Telegraph, bugün yayınlanan Ruth Sherlock imzalı özel haberinde, Suriye rejiminin siviller üzerinde halen kimyasal silah kullanmaya devam ettiğini iddia etti. Son zamanlarda gerçekleşen saldırıların olduğu yerden toprak örnekleri toplandığını ve bir kimyasal silah uzmanı tarafından incelendiğini yazan gazete, bu ayın başlarında İdlib'teki iki köye düzenlenen saldırılarda klor ve amonyak izine rastlandığına dikkat çekti.

BM sessiz kalarak destek verdi

Testler Dr. Ahmed takma isimli Suriyeli bir doktor tarafından toplanan örnekler üzerinde yapıldı. Dr. Ahmed'in Batılı kimyasal silah uzmanları tarafından eğitilen Suriyeli doktorlar ekibinden olduğuna dikkat çekildi. Ancak BM, yine sessiz kaldı.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler