YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed, DEAŞ militanlarını İdlib'e taşıdı!
800 DEAŞ’lının, Suriye meclisinde halen milletvekili olan Ahmet Derviş aracılığı ile Hama-Akerbat bölgesinden rejime ait otobüslerle İdlib’e taşındığı öğrenildi.
Esed, DEAŞ militanlarını İdlib'e taşıdı!
22 Eylül 2017 / 06:04 Güncelleme: 22 Eylül 2017 / 06:08

Hatay-Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan zırhlı araç ve iş makinalarının girişi başladı. Türkiye’nin müdahele hazırlığı yaptığı Suriye’nin İdlib bölgesine yönelik hazırlıklar tamamlandı. Heyeti Tahrir el Şam grubu tarafından kontrol edilen Suriye’nin İdlib iline yönelik ilk sevkiyat Cilvegözü Sınır Kapısından yapılmaya başlandı. Sevkiyat kapsamında ilk olarak iş makineleri ve zırhlı araç gecişi sağlandı. Sınır kapısını geçen araçlar ara bölgede bekletiliyor. Sınırın Suriye tarafını tank ve zırhlı geçişlere hazırlamak için 8 kepçe ile haberleşme amaçlı alt yapı kurulumunu sağlayacak araçlar sınır kapısından giriş yaptı.

KALEMUN'DAN DA TERÖRİST GELEBİLİR

Türkiye’nin harekat hazırlığı yaptığı İdlib’e 800 DEAŞ militanı sevk edildi. Hama’ya bağlı Ebu Dali köyünden geçiş yapan 800 DEAŞ’lı TSK’ya karşı savaşacak. Suriye parlamentosunda halen milletvekili olan Ahmet Derviş aracılığı ile Hama-Akerbat bölgesinden rejime ait otobüslerle İdlib’e taşındı. Çoğunluğu eski Cundul Aksa militanı olan DEAŞ’lılar, ön safta savaşmak için Türkiye sınırına nakledilecek. Geçtiğimiz günlerde Lübnan sınırı Kalemon bölgesinden yine Suriye rejimi tarafından Deir ez Zor’a taşınan DEAŞ’lılardan bir kısmının da İdlib’e gönderileceği kaydediliyor.

ÖLÜM YAĞDI

Suriye’nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki İdlib’e düzenlenen şiddetli hava saldırıları dün de devam etti. Han Şeyhun beldesi 16, Neyrab köyü 16, Temanya beldesi 9, Sıkeyk köyü 5, Hamidiye köyü 4, Teri, Sahyan köyleri ile Kefer Nebil ilçesi 2’şer, Habit, Termela, Tehtaya, Tah köyleri ile Marzita beldesi birer kez hava saldırısına uğradı. Saldırıda en az 12 sivil hayatını kaybetti. Esed rejiminin 4 Nisan’da en az 100 sivili kimyasal silahla öldürdüğü Han Şeyhun’a sabah saatlerinde düzenlenen saldırıda aynı aileden 3 kişi ölmüştü. Beldeye kısa süre önce düzenlenen bir başka saldırıda da en az 3 çocuk öldü, 1 kadın yaralandı. Habit köyünde de saldırılardan dolayı boşaltılan bir okul binası vuruldu, 1 kadın hayatını kaybetti. Salı günü başlayan saldırılarda üç hastane ve sivil savunmaya ait (Beyaz Baretliler) üç yardım merkezi de bombalanmıştı. Savaş uçaklarının kime ait olduğu henüz tespit edilemedi.

YENİ ŞAFAK

rusların yer seçimi 65lerden gelme.. kimin kafası basacak bakalım.
 // hursit dilaver
deaş malum sünni ise nusayri esed bunları nasıl gönderdi iblide. dümeni görüyorsunuz di mi. bu dangalak sünni deaşçılar da ön cephede savaşıp geberip şehit olacaklar sözde. hem de nusayrı sayesinde. aklınız alıyor mu.TÜRKİYE İBLİDE ÇIKACAKSA, SİVİLLERE 3 GÜN MÜSADE ETSİN ŞEHRİ BOŞALTSINLAR diyeceğim ama tayyip bey putınle bu işi çözer kanısındayım.iblidden önce afrini almak lazım. milletin kafasına yeni dank etti. ulan 3 aydan beri yorumlarım şahit, afrin afrin diye diye bir haller oldum.şii sunni savaşı diye bir haller oldum. şimdi akılları başlarına geldi.AFRİN DEMEK HATAY DEMEK..unutmayın.AYRICA 1965LERDE İSKENDERUN DÇ FABRİKASINI RUSLAR,O ŞEHİR ŞARTIYLA KURMUŞTU.BUNU DA UNUTMAYIN....
22 Eylül 2017 Cuma 16:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler