YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esas kıyamet 22 Aralık'ta kopacak
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Maya takvimine göre 21 Aralık'ta kıyametin kopacağı inanışını değerlendirdi.
Esas kıyamet 22 Aralık'ta kopacak
20 Aralık 2012 / 15:16 Güncelleme: 20 Aralık 2012 / 15:20

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Maya takvimine dayanan 21 Aralık'ta kıyamet kopacağı inanışının İzmir'in Selçuk ilçesine bağlı Şirince köyüne ilgiyi arttırmasıyla ilgili, ''Benden selam söyleyin Şirince halkına, eğer gelenler mutlu ayrılmazsa esas kıyamet 22'sinde onlara kopacak'' dedi.

Ekonomi Muhabirleri Derneğin'de basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Kültür ve Turizm Bakanı Günay, yerli ve yabancı ziyaretçilere Şirince'ye gelmeleri çağrısında bulundu.

Şirince'de olup bitenleri yakından takip etiğini belirten Günay, ''Pek çok insan espri olsun diye, gerçekten merak olsun diye ya da inanarak yarın için Şirince'ye gidecek. Ben bütün efsaneleri bütün söylentileri destekliyorum. Benim işim tanıtıma neyin faydası olacaksa onu desteklemek. Şirince'ye insanlar akın akın gitsin. Ama benim derdim mutlu ayrılsınlar. Şirince'de kötü yemekle, kötü içecekle, kötü yatakla hele abartılı fiyatla karşılaşmasınlar. Onun için benden selam söyleyin Şirince halkına, eğer gelenler mutlu ayrılmazsa esas kıyamet 22'sinde onlara kopacak'' diye konuştu.

İzmir İl Kültür Turizm Müdürü'nün ve yardımcılarının Şirince'yle yakından ilgilendiklerini kaydeden Günay, sorumlulara, şikayetler gelmesi halinde asıl kıyametin Şirince'de kopacağını söylediğini vurguladı. Esas olanın ziyaretçilerin mutlu ayrılmaları olduğuna işaret eten Günay, şunları söyledi:

''Ziyaretçilerin hafızasında eğer bu yıl Şirince'den yarın akşam 'hoş bir yemek oldu, güzel bir şarkı, türkü dinledik' diye güzel bir anı kalırsa bu gelecek yıl başka bir ritüele dönüşebilir. Bu fırsatı kullanın diyorum. Ama gelenlere kötü içki satarlar, yarın bir zehirlenme olur, yemekte böyle bir şey olursa il müdürüne gidin konuşun dedim. Arkadaşları uyarın esas kıyameti 22'sinden sonra beklesinler. Çünkü bizim için turizmde müşteri memnuniyeti çok önemli.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler