YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esad'dan şok Türkiye iddiası!
Esad: “Türkiye muhaliflere yardımı keserse savaş birkaç ayda biter”
Esad'dan şok Türkiye iddiası!
08 Ekim 2013 / 11:29 Güncelleme: 08 Ekim 2013 / 11:38

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Türkiye’nin Suriyeli muhaliflere desteğini kesmesi halinde bölgedeki iç savaşın birkaç ay içinde biteceğini ileri sürdü.

Alman Der Spiegel dergisine röportaj veren Esad, Suriye’nin eski istikrarına kavuşup kavuşmayacağına ilişkin bir soruya, “Türkiye teröristlere yaptığı lojistik yardımı keserse, Suudi Arabistan ve Katar bunlara para akıtmayı durdurursa, sorunu birkaç ay içinde çözeriz” cevabını verdi.

Suriye halkının büyük çoğunluğunun kendisini desteklediğini savunan Esad, “ABD bana karşı, bütün Batı dünyası bana karşı, Arap dünyasının bütün ülkeleri bana karşı ve komşu Türkiye bana karşı. Buna rağmen ayakta durduğuma göre ben süper insan mıyım? Hayır. Sadece Suriye halkının büyük bölümü beni desteklediği için” dedi.

 

DHA

00:07
 // ESAD KILIÇTAROĞLU VE KEMAL ESAD
Valla Esad mı, Esed mi ben de nasıl yazacağımı şaşırdım. Ama şu var ki, ruh ikizi Kemal Kılıçtaroğlu'nu daha kolay yazıyorum. İkiside baascı ve diktatörcü. Hem Türkiye muhaliflere yardım ediyorsa, dünyanın en gururlu adamı diye bir başlık bile atabilirim. Uyku yok, en iyisi bir çay demleyeyim....
09 Ekim 2013 00:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler