YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum'da patlama...
Erzurum'da Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü'nde belirlenemeyen bir sebeple meydana gelen patlamada 10 kişi yaralanmıştı. Erzurum Valiliği, patlamada yaralananların kimliklerini açıkladı.
Erzurum'da patlama...
19 Nisan 2011 / 13:02 Güncelleme: 19 Nisan 2011 / 14:46

Erzurum Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü'nde meydana gelen patlamada yaralananların kimlikleri belirlendi.

Erzurum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Erzurum Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü'nde meydana gelen patlamada 10 personelin hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Patlamanın ardından yaralanan Yasin Alka (19), Sıtkı Çelik (43) ve Hasan Atasever'in (20) Palandöken Devlet Hastanesi'nde, Nizamettin Özcan (47), Sinan Güner (36), Kadir Koçoğlu (20), Murat Akar (24), Kenan Yakar (51) Bilal Bayrak (46) ve Mikail Tuncer'in (44) ise Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye ve Yakutiye Araştırma Hastaneleri'nde tedavi altına alındıkları belirtildi.

Açıklamada, patlamanın ilk belirlemelere göre argon-helyum gazı sıkışmasından kaynaklanmış olabileceği, patlamanın nedeninin kesinleştirilmesi için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

PATLAMADA 10 KİŞİ YARALANDI

Erzurum Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü'nde meydana gelen patlamada 10 kişinin yaralandığı bildirildi.

E-80 Karayolu üzerinde bulunan Erzurum Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürlüğü'nün giriş katındaki çay ocağı kısmında henüz belirlenemeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Patlamada yaralanan 10 kişi, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi ile Palandöken Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Patlamanın ardından Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız ile olay yerine gelerek bilgi aldı.

Vali Öztürk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 10 kişinin yaralandığı bilgisinin kendisine ulaştığını belirterek, ''Çay ocağında patlama meydana geldi. Henüz patlamanın sebebi belli değil'' dedi.

Erzurum Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürü Erhan Dudu ise patlamanın nedeninin yapılacak araştırmanın ardından belli olacağını ifade ederek, ''Patlamanın sebebi doğal gaz da olabilir, analitik gaz da olabilir. Bu, yapılacak incelemenin ardından belli olacak. Emniyet tedbirlerimiz her zaman vardır'' diye konuştu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler