YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum'da operasyon: 6 gözaltı
Erzurum'da operasyon: 6 gözaltı
25 Ağustos 2010 10:47
Erzurum polisinin 8 aylık çalışması sonucu sahte belge düzenleyerek kamu kurumunu dolandırdıkları iddia edilen 6 kişi gözaltına alındı.

Erzurum'da gerçekleştirilen ''Yolsuzluk Operasyonu''nda 6 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri tarafından yapılan 8 aylık takip sonucu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde sahte belge düzenleyerek, kamu kurumunu dolandırdıkları iddia edilen kişilerle ilgili operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan N.K, A.D, A.U, L.K, V.T ve T.Y, evlerinde yapılan aramanın ardından sorgu için KOM Şube'ye getirildi.

Kamu kurumu aleyhine sahte belgeler düzenleyerek, ''nitelikli dolandırıcılık'' suçundan gözaltına alınan İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları N.K, A.D. ve A.U. ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nde görevli L.K, V.T. ve T.Y'nin sorguları sürüyor.

Öte yandan operasyonun birinci dalgasında daha önce gözaltına alınan müteahhit B.K. ile bir dönem İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde çalışan T.G'nin tutuklandığı öğrenildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler