YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum ayağa kalktı!
Erzurum'da vahşi bir cinayete kurban olan ilköğretim okulu öğrencisi Musa Kang'ın katil zanlısının yakalandığı iddiası Erzurumluları sokağa döktü.
Erzurum ayağa kalktı!
10 Kasım 2009 / 21:44 Güncelleme: 10 Kasım 2009 / 21:59

Erzurum'da 6 gün önce okula giderken kaçırıldığı öne sürülen ve dün gece yarısı parçalanmış cesedi bulunan Musa Kang (12) bugün toprağa verildi. Cenaze namazının ardından cinayetin işlendiği İstasyon Meydanı'na yürüyen vatandaşların tepkisi akşam saatlerinden yeniden başladı. Katil zanlısının yakalanarak Gürcükapı polis Merkezine getirildiği duyumu üzerine polis merkezi önünde toplanan vatandaşlar içeriye girerek zanlıyı linç etmek istediler. Tepkilerin büyümesi üzerine olay yerine gelen Erzurum Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, katil zanlısının yakalanmadığını bildiderek vatandaşların galeyana gelmemesini istedi. Emniyet teşkilatı olarak bir haftadan beridir zanlının yakalanması için seferber olduklarını söyleyen Çalkavur, "Onu yakalayınca asıl biz bayram edeceğiz. Burada yaptığız son derece yanlış bir tavır. Olayın zanlısıyla ilgili alınan ihbarlar anında değerlendiriliyor. En kısa zamanda yakalayacağımıza inanıyorum" dedi. 

Emniyet müdürü Çalkavur'un açıklamalarından sonra tepkilerini sürdüren vatandaşlar, polis tarafından karakoldan uzaklaştırılmak istendi. Bu sırada polislerle tartışan vatandaşlar, "Burası Erzurum, buradan çıkış yok", "Katili bize teslim edin" şeklinde sloganlar attılar.  

Polis merkezi önünde barikat kuran polisler çok sayıda zırhlı araçlar merkez önünde nöbet tutuyor. Vatandaşlar polis merkezi karşısındaki tepkilerini sürdürüyorlar.

HABERİN VİDEOSU

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler