YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincan'da deprem...
Erzincan'ın Kemah ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Erzincan'da deprem...
22 Eylül 2011 / 08:27 Güncelleme: 22 Eylül 2011 / 08:43

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kemah'ın Bozoğlak köyü olan 5,5 büyüklüğündeki deprem, saat 06.22'de meydana geldi.

VALİ SELMAN YENİGÜN: "İLK BELİRLEMELERE GÖRE, HERHANGİ BİR CAN KAYBI YA DA HASAR YOK"

Erzincan Valisi Selman Yenigün, Refahiye'de meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı ya da hasar olmadığı bilgisinin kendilerine ulaştığını bildirdi.

Yenigün, depremin merkez üssünün Refahiye ilçesinin 7 kilometre güneyindeki Cengerli köyü olduğunu belirterek, "İlk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı ya da hasar yok" dedi. Bu arada, çevre ilçeler ve Elazığ'dan da hissedilen sarsıntının çok kısa süreli olduğu öğrenildi. (AA)


--------------------------------------------------------------------------------
ERZİNCAN'DA KORKUTAN DEPREM

Erzincan’ın Kemah ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

B.Ü. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi’nin verilerine göre, 06.22’de gerçekleşen depremin merkez üssü Kemah’a bağlı Bozoğlak köyü. Deprem, yerin 5 kilometre altında oluştu. Sarsıntı çevre illerden de hissedildi. (CİHAN)

--------------------------------------------------------------------------------

KANDİLLİ RASATHANESİ VE DEPREM ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ, DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜNÜN 5,6 OLDUĞUNU BİLDİRDİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Erzincan'da meydana gelen depremin büyüklüğünü 5,6, merkez üssünü ise Refahiye'nin Cengerli köyü olarak revize etti.

Enstitü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Erzincan'ın Refahiye ilçesi Cengerli köyü olan 5,6 büyüklüğündeki deprem, saat 06.22'de meydana geldi. Daha önce, Enstitü'nün internet sitesinde depremin Erzincan'ın Kemah ilçesinde ve 5,5 büyüklüğünde meydana geldiği ifade edilmişti.(AA)

--------------------------------------------------------------------------------

BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI, DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜNÜN KEMAH, BÜYÜKLÜĞÜNÜN DE 5,4 OLDUĞUNU

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Erzincan'da meydana gelen depremin merkez üssünün Kemah, büyüklüğünün de 5,4 olduğunu bildirdi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, saat 06.22'de Erzincan'ın Kemah ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği kaydedildi.(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler