YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzincan'da 3 dolu lav bulundu
Erzincan'da 3 dolu lav bulundu
16 Ocak 2010 07:04
Erzincan'da 3 dolu lav ve el bombaları ele geçirildi

Genelkurmay Harekat Başkanlığı'nda görevli Albay Dursun Çiçek'in imzasını taşıyan 'İrticayla Mücadele Eylem Planı'nın uygulamaya sokulduğu Erzincan'da, bir köyde yapılan aramalarda 3 dolu lav silahı, 3 el bombası ve yüzlerce mermi ele geçirildi. Erzincan'a 110 kilometre uzaklıktaki İliç ilçesine bağlı Ortatepe köyünde muhtar T.K. ile koruculara ait evlerde askeri mühimmat olduğu ihbarını alan İl Jandarma Komutanlığı, akşam saat 17.00 sıralarında köydeki evlere eşzamanlı baskın düzenledi.

Köyün giriş ve çıkışlarının yasaklandığı aramalarda ihbar edilen vatandaşların evlerinde ve tarım arazilerinde incelemelerde bulundu.

1 KİŞİ SORGUYA ALINDI

Aramalarda bir adet mavzer tabir edilen dürbünlü tüfek, 800 adet çeşitli çaplardaki silahlara ait mermi, 3 adet dolu lav silahı, 5 el bombası ele geçirildi. Arama sonrasında 5 kişi gözaltına alındı. İlk sorgularının ardından 4 kişi serbest bırakılırken muhtar T.K götürüldüğü Erzurum'da özel yetkili savcı tarafından sorguya alındı.

Yeni Şafak

LAVLAR İYİKİ DOLU ÇIKTILAR YOKSA BORU OLURLARDI !
 // BATUHAN
Demekki artık kozmik patates yerine tarlalara sahibi bilinmeyen lav silahları ekiyorlar,belki korucuların maaşı az geliyordur da tarlalara lav silahı ekip onun geliri ile daha rahat bir hayat süreceklerdir.Oysa Hükümetimiz derhal bu koruculuk sistemini kaldırarak onun yerine barışı tesis edip çabulculara ve istismarcılara alet olan garibanlarıda kurtarmış,iki yüzlüleride sermayesiz bırakmış olur....
16 Ocak 2010 13:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler