YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eruygur, tedavisinin rahat yapılması için yoğun ba
Eruygur, tedavisinin rahat yapılması için yoğun ba
Eruygur, tedavisinin rahat yapılması için yoğun ba
17 Eylül 2008 / 17:17 Güncelleme: 17 Eylül 2008 / 00:00

Ergenekon terör örgütü davası kapsamında tutuklu bulunan emekli Orgeneral Şener Eruygur yoğun bakıma alınarak uyutuldu.


Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, emekli Orgeneral Şener Eruygur'un tedavisinin daha rahat yapılması amacıyla yoğun bakıma alınarak uyutulduğunu bildirdi.


Prof. Dr. Mutlu, yaptığı açıklamada, boynundaki kırığı sabitlemek için kullanılan boyunluğun Eruygur'u rahatsız ettiğini, bu nedenle hastanın elini sürekli boyunluğa götürdüğünü söyledi.


Boynunun sabit kalması, kıpırdamaması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Mutlu, ''Hastayı, hareketsiz kalmasını sağlamak ve kontrolünü daha rahat yapabilmek amacıyla yoğun bakıma alıp uyuttuk'' dedi.


Prof. Dr. Mutlu, emekli Orgeneral Eruygur'un beyininin sol tarafında 3 santimetre, sağ tarafında ise daha küçük bir bölgede kanama olduğunu, yoğun bakımda bulunduğu süre içinde çekilecek filmlerle kanamanın seyrinin izleneceğini kaydetti.


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne konulan emekli Orgeneral Şener Eruygur, hipertansiyon nedeniyle düşmesi sonucu KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler