YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ersöz Paşa bu rapora çok üzülecek!
GATA, Ersöz ve Uğur için “Sağlık durumu normale döndü. Yatak tedavisi zorunlu değil’’ raporu verdi.
Ersöz Paşa bu rapora çok üzülecek!
28 Temmuz 2009 / 13:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon terör örgütü iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 6 ay firari gezdikten sonra Ankara’da bir hastanede sahte kimlikle yakalanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün GATA macerası sona eriyor. 15 Ocak’ta Ankara’da yakalanan Ersöz, Metris Cezaevi’ne konulduğu gün kalp rahatsızlığı iddiasıyla Koşuyolu Hastanesi’ne kaldırıldı. Ersöz buradaki tedavisinin ardından Silivri Cezaevi’ne gönderildi, ancak cezaevine girmeden önce Haseki’ye sonra da GATA’ya sevkedildi. 6 aydır da oradaydı.

‘SAĞLIK DURUMLARI NORMALE DÖNDÜ’

“Düşerek başını vurdu”, “ameliyat sırasında et yiyen virüs bulaştı” iddialarıyla 6 aydır GATA’da olan Levent Ersöz’ün sağlık durumuyla ilgili GATA doktorlarının hazırladığı rapor, Ergenekon savcılarına ulaştı. Bunu üzerine savcılar, Ersöz ile ilgili ‘’Sağlık durumu normale döndü. Yatak tedavisi şu aşamada zorunlu değil’’ içerikli raporu Siliviri Cezaevi yönetimine gönderdi. Resmi işlemlerin ardından, Ersöz’ün önümüzdeki günlerde GATA’dan alınarak cezaevine konulacağı belirtildi.

ATİLLA UĞUR DA GÖNDERİLİYOR

GATA’daki tedavisinin ardından sağlık durumunun normale dönen ve Silivri Cezaevi’ne geri gönderilecek olan bir diğer Ergenekon sanığı ise emekli Albay Hasan Atilla Uğur. Yaklaşık 5 aydır GATA’da tedavi gören Uğur, 5 Mart’ta kaldırıldığı Çapa Tıp Fakültesi’nden ‘tutuklu koğuşu olmadığı’ ve ‘güvenliğinin sağlanamayacağı’ gerekçesiyle GATA’ya sevk edilmişti. Ersöz ve Uğur’un 6 Ağustos’ta devam edecek 2. Ergenekon davasında hakim karşısına çıkacakları belirtiliyor.

Ölüm döşeğinde boşanma

Levent Ersöz, hayati tehlikesi olduğu iddia edilen dönemde Azeri asıllı sevgilisi Ulvia Salamova ile rahatça görüşebilmek için eşi Muzaffer Ersöz’den boşanmak istediği ortaya çıkmıştı. Ersöz’ün kızı Fulya’nın “Babam sevgilisi için annemi boşuyor” açıklamasının ardından aile avukatı Ali Rıza Dizdar da “İkisi de bana boşanmak için vekalet verdi” demişti. Muzaffer Ersöz ise “boşanmıyoruz” açıklaması yapmıştı.

Onlara ışığı göstermem

Levent Ersöz internete düşen ilk ses kaydında kendisinin gözden çıkarıldığını öne sürerek “Işık göremezsem, onlar hiç ışık göremezler. Korkusuzca bildiklerimi doğruyu söyletmesinler” demişti.

Ergenekon hastasıyız

Bir başka ses kaydında da Levent Ersöz ile eşi Muzaffer Ersöz, GATA’da daha uzun süre kalabilmek için doktorları açık prostat ameliyatına nasıl ikna ettiklerini anlatıyorlardı.

Paşalar için yeni rapor

2. iddianamenin ilk duruşmasında Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, ‘sağlık sorunları’ nedeniyle tahliye edilen emekli orgeneraller Şener Eruyur ve Hurşit Tolon için tahliyelerinin üzerinden uzun zaman geçtiğini belirterek Adli Tıp raporu istemişti. Mahkeme talebi 6 Ağustos’ta karara bağlayacak.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler