YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ersin'in çantasında bakın ne varmış?
Gizli Tanık Munzur’la görüşmesinin kamera kayıtlarında ‘paylaşılan çanta’ CHP’li Ersin’i sıkıntıya soktu. Ersin “Evrak çantamda pijamam ve traş takımım vardı. Para yoktu” iddiasında bulundu
Ersin'in çantasında bakın ne varmış?
13 Mart 2010 / 09:01 Güncelleme: 13 Mart 2010 / 09:22

CHP’li Ahmet Ersin, Gizli Tanık Munzur’a açık ‘ifadeni çek’ baskısının kamera görüntülerinin de ortaya çıkmasının ardından iyice köşeye sıkıştı. CHP’li Ersin’in Gizli Tanık Munzur’la Erzincan Eriza Otel’de yaptığı görüşmenin kamera kayıtlarında, Ersin’in getirdiği çantayı, Munzur’la kendisini buluşturan Paradise Pastanesi sahibi Erdal Erdoğan’ın alıp gitmiş, Erdoğan’ı da Munzur takip ederek otelden ayrılmıştı.

İÇİNDE PİJAMA VE TRAŞ TAKIMI VAR

Görüntülerin yayınlanmasının ardından Meclis’teki gazetecilere açıklama yapan CHP’li Ahmet Ersin, “çantayı unuttuğunu, içinde de pijaması ile traş takımının olduğunu” iddia etti. Gazetecilere siyah bir evrak çantası gösteren Ersin “Çanta bu çantadır. Çantanın içinde para yoktu. İçinde pijamam ve traş takımım vardı. İl Başkanlığı’na gidecektim. Çantamın olmadığını fark ettim. Getirmelerini söyledim. Biri alıp getirdi” dedi.

MUNZUR’A BEN NİYE PARA ÖDEYEYİM

CHP’li Ahmet Ersin “Çantasında 80 milyar vardı gizli tanığa verecekti diyenler ayıp ediyor. Cezaevinde olan ben değilim, yakınım, babam değil. Gizli tanığın ifadeleri kime yarayacaksa parayı o versin, ben niye vereyim? Ziraat Bankası’na 20 bin TL tüketici kredisi borcum var. Param olsa onu öderim” dedi. Ersin, haberlerle ilgili yasal yollara başvurmayı düşündüğünü söyledi.

ERSİN BAŞTAN BERİ ÇELİŞKİLİ KONUŞTU

• Gizli Tanık Munzur’la gizli görüşmesi ortaya çıkınca ilk gün “görüşmedim” dedi. Ankara’da “Evet görüştüm” diye düzeltti.

• “Munzur yanıma geldi” dedi ancak görüntülerde CHP’li Ersin Munzur’un yanına gidiyor.

• Ersin dün “can güvenliğim yok dedi. Sorunca ‘olmaz televizyonlara konuşacağım’ dedi” şeklinde konuştu. Ersin, daha önce de “Munzur’un olayları anlatmaya başlayınca ben kestim”demişti.

• Ersin, çantada pijama olduğunu iddia ediyor. Görüntülerde son olarak Erdal Erdoğan’ın elinde görülen çanta, Gizli Tanık Fırat’ın ifadesinde de var. Fırat “Erdoğan’ın içinde 80 bin TL olan siyah bir çanta göstererek ‘senin olabilir’ dedi” demişti.

Yüksek yargı CHP’ye dokunmaz!

CHP’li Ahmet Ersin’in Gizli Tanık Munzur’la yaptığı görüşmenin kamera kayıtlarını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, haberlerin doğru, görüntülerin gerçek olması halinde bunun bir suç olduğunu hatırlatarak ‘’Zannedersem Cumhuriyet savcılarının, yasaların kendilerine verdiği yetkiyi kullanarak tahkikat başlatmış olmaları gerekiyor. Eğer herhangi bir tahkikat başlatmamışlarsa, ben buradan aracılığınızla çağrı yapmak isterim; bu açıkça bir suçtur, Cumhuriyet savcılarını yasal görevlerinin gereğini yapmaya davet ediyorum’’ dedi.  CHP lideri Deniz Baykal’ın Meclis kürsüsünden ve katıldığı diğer toplantılarda her fırsatta bir mahkeme kurarak devam eden soruşturma ve davalarla ilgili yargılama yaptığını hatırlatan Bozdağ “Bunlara bakınca Ahmet Ersin’in bu davranışını ben hiç de yadırgamadım” dedi. İddialar karşısında yüksek yargıdan açıklama yapılıp yapılmayacağını merak ettiğini söyleyen Bozdağ ‘’Her defasında yargının bağımsızlığından bahseden yüksek yargının üyeleri, özellikle Yargıtay Başkanı, HSYK’nın değerli üyeleri, ben şimdi merak ediyorum; bu çıkan görüntüler karşısında da bir bildiri yayınlarlar mı? Gördüğüm kadarıyla CHP’nin Sayın Genel Başkanı, milletvekilleri ve partilileri, kimi yüksek yargı görevlileri nezdinde bir dokunulmazlığa haiz. Onlar ne yaparsa yapsınlar en ufak bir açıklama yok. Bu dokunulmazlık nereden kaynaklanıyor,  onu da merak ediyorum’’ diye konuştu.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler