YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erol Olçok'un avukatına soruşturma!
Erol Olçok'un avukatına soruşturma!
13 Ocak 2018 08:49
Erol Olçok ve oğlu A. Tayyip Olçok’un da aralarında bulunduğu 15 Temmuz şehit ve gazilerinin avukatı Uğur Güven’e, duruşmada darbecileri ‘katil’ dediği için soruşturma açıldı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 9-10-11 Ekim 2017'deki duruşmalarında, çapraz sorguları yapılan erlerden biri, diğer sanırları işaret ederek, 'Bu katiller bana baskı yaptı!', 'Sen ateş etmezsen ben senin kafana sıkarım', 'Bu hainler bu şerefsizler' gibi sözler söyledi.

Erler, asıl suçluların kendilerine zorla ateş ettiren komutanlarının olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar ile gazilerin avukatı Uğur Güven, söz aldı ve az önce konuşan ere, 'Hangi şerefsiz hain?' ve 'Bu katilleri teşhis edebilir misin?' sorularını yöneltti.

DARBECİ KATİLLERİN AVUKATLARI ŞİKAYET ETTİ

Darbeci askerlerin avukatları Meliha Utku, Ayça Çiçek Heper, Duygu Nur Ermantaş, Kübra Aydın, Zerrin Duralı, Damla Sarıoğlu ve Ömer Çiftçi, Güven'i İstanbul Barosu'na şikayet etti. Sanık avukatları, şikayet dilekçesinde Güven'in, sanıklara ithafen 'Bu katilleri teşhis edebilir misin?' sorunu sorarak masumiyet karinesini ihlal ettiğini savundu. Avukatlar, duruşmalara barodan denetçi atanmasını, Uğur Güven hakkında da işlem yapılmasını istedi.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Güven hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Soruşturmadan derin bir üzüntü duyduğu belirten Uğur Güven, Baro Başkanlığı'na verdiği savunmasında, "Sanık erlere sorduğum iki soru da maddi gerçeğin ortaya çıkarılmasına hizmetten ibarettir" dedi.

 

SABAH

BAKALIM AVUKATIN ARKASINDA KİM DURACAK.
 // hursit dilaver
adamlar nasıl çalışıyor görün. bakalım bu avukatın arkasında kim duracak. yarın barodan atılırsa ki baro CHP ve FETÖ kontrolunde demekki ki, acaba kim bu avukata sahip çıkacak. yoksa topumuz başımızı utancımızdan önümüze mi eğeceğiz.BARO VE ODALAR İÇİN HALA BİR KANUN ÇIKMADI. AYNEN TEK TİP ELBİSE GİBİ BİRİLERİ SALLAYIP DURUYOR İŞTE.. ALIŞTIK..bir DEAŞLİ VAR YA.. REİNANIN KATILI. KAÇ TANE AVUKATI VAR O MASAROVUN.. BİR SAYIN BAKALIM.. BEN YUH DİYECEĞİM.. BİZİM MAHALLEYE.60a yakın insanın katılını o adar avukat savunuyor be....
13 Ocak 2018 Cumartesi 15:31
soruşturma
 // Vira Bismillâh
öncelikle her iki şehidimiz ve diğer tüm şehitlerimize ALLAH Rahmet etsin. şimdi katil olan birisine yada alçak, aşağılık ve TASMALI olan birisine sen katilsin, sen şusun busun demiyecekmiyiz?¿ vay beeeeee....
13 Ocak 2018 09:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler