YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eroin'in kaynağı Afganistan
İzmir Alsancak Limanı'nda ele geçirilen yaklaşık 422 kilogram eroinin, Afganistan'dan Türkiye'ye sokularak Van'dan İzmir'e getirildiği belirlenirken, olayla ilgili 5 kişinin gözaltında olduğu öğrenildi.
Eroin'in kaynağı Afganistan
05 Kasım 2009 / 20:36 Güncelleme: 05 Kasım 2009 / 20:39

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Büro Amirliği ekipleri, yurt dışına eroin götüreceğini öğrendiği grubu takibe aldı. Narkotik ekiplerinin istihbarat çalışması ve teknik takibinin ardından eroinin, Afganistan'dan Türkiye'ye sokulduğu, Tır'la Van'dan İzmir'e getirildiği belirlenerek operasyon için düğmeye basıldı. Narkotik ekiplerinin operasyonunda, eroin taşıdığı öğrenilen Tır İzmir-Çeşme otoyolunda durduruldu. Denizli'de faaliyet gösteren bir lojistik firmasına ait olan tır, arama yapılmak üzere İzmir Limanına götürüldü. Tır'da arama yapan polisler ile narkotik köpekleri Atak ve Kena'nın yaptığı aramalarda yaklaşık 422 kg eroin ele geçirildi. 
 

Olayla ilgili olarak tır şoförü gözaltına alınırken olaya karıştıkları iddiasıyla İstanbul, Denizli ve Aydın'da 4 kişinin sorgulamalarının sürdüğü öğrenildi. Zanlıların sorgulanması sonucu, Afganistan'dan Türkiye'ye sokularak Van'dan İzmir'e getirilen 422 kg eroinin Çeşme Limanından gemiyle Avrupa'ya götürülmesinin planlandığının belirlendiği öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler