YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermenistan'dan flaş açıklama
Ermenistan'dan flaş açıklama
22 Nisan 2015 20:26
Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, 1915 olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1915 Olayları'nın 100'üncü yıldönümü vesilesiyle yayımladığı mesajı değerlendiren Sarkisyan, "Uluslararası kamuoyuna yönelik bir açıklamaydı. Umarım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Nisan'da daha güçlü bir açıklama yapar ve ilişkiler normalleşir" dedi.

Sarkisyan, "Protokolleri Türkler onaylasaydı, her şey farklı olurdu. Protokolleri meclisten çekmek, Türkiye'ye verilen siyasi bir mesajdı. Biz imzamızı çekmedik. Protokolleri Türkiye onaylarsa, biz de onaylarız" diye konuştu.

Ermenistan Cumhurbaşkanı, "Türkler de Ermeniler de bu bölgede. Komşu olmayı biz seçmedik" ifadesini kullandı.

21:06
 // MUHAFIZ
Ermenistan cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın Türkiye'ye karşı takındığı bu olumsuz tutumun ne kadar yanlış olup olmadığını neden Türkiye'de yaşayan 100-150 bin dolayındaki Ermeni vatandaşlarına sormuyorsunuz???!!!Acaba bu Türkiye'de yaşayan Ermeni vatandaşları Türkiye'de rahat yaşadıkları kadar Ermenistan'da da rahat yaşayabilecekler mi???!!!Ermenistan'ın Türkiye sınırına 16km.uzaklıkta işletmeye devam ettiği Metsamor nükleer santralinin çevreye ne kadar zarar verdiklerinin farkındalar mı???!!Neden Türkiye Atom Enerji Kurumu daha hassas ölçüm yapmıyor?!...
22 Nisan 2015 21:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler