YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermenilerin gerçek yüzü Hocalı'da görülüyor
Ermenilerin gerçek yüzü Hocalı'da görülüyor
25 Nisan 2015 16:19
Iğdır Azerbaycan Derneği Başkanı, gazeteci yazar Ünsal, "Ermenilerin gerçek soykırımcı olduğunu biz 21. yüzyılda Hocalı'da, Azerbaycan'da görmekteyiz" dedi.

Iğdır Azerbaycan Derneği Başkanı ve gazeteci yazar Serdar Ünsal, "Ermenilerin gerçek soykırımcı olduğunu biz 21. yüzyılda Hocalı'da, Azerbaycan'da görmekteyiz. Ermeniler, yaptıkları soykırımla Nazileri bile geçmiş" dedi.

Ünsal, yaptığı açıklamada, "Yüreğim İrevan'da Kaldı" isimli romanında, Ermenilerin Türklere uyguladıkları acımasız işkenceleri yazdığını belirtti.

Romanına, adı "Seriye" olan babaannesinin Erivan'dan kaçış hikayesini konu yapan Serdar Ünsal, babaannesinin ölünceye kadar "İrevan" diye ağlayarak yurduna hasret duyduğunu, tek isteğinin ise son bir kez Erivan'a gidip, Göğmescit'te namaz kılmak olduğunu söylediğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Babaannem, 1920 yılında Erivan'ın Tepebaşı Mahallesi'ndeki Göğmescit Camisi yakınında yaşamaktaydı. Ermeniler, Rusların desteğiyle Erivan'a girince, Türkler kaçmaya başlıyor. Babaannem, 5 yaşındaki çocuğu ve kocasıyla birlikte  Ermeni saldırısından kurtulmak için evini bırakarak, Aras Nehri'ne doğru kaçıyor. Amaçları, nehri geçip İran'a gitmek. Fakat, yoldaErmeni çetecilerinin saldırısına uğruyorlar ve eşini kaybediyor. Nehrin kıyısında kocasını kanlar içerisinde bırakarak, 5 yaşındaki kızıyla karşı tarafa geçip İran'a gidiyor ve orada yaşıyor. İran tarafında, yine Ermeni mezaliminden kaçan babasıyla karşılaşıyor. Babası, kendisini bir köydeki yakınlarına teslim edip, gidip karısını ve diğer kardeşlerini getireceğini söylüyor. Babası da maalesef Erivan tarafına geçince öldürülüyor. Bu kaçış sırasında binlerce Azerbaycan Türkü, Aras Nehri'nde Ermeni çeteciler tarafından şehit ediliyor, Aras Nehri kan gölüne dönüyor."

Ünsal, yüreği memleketinde kalan insanların sesi olmaya çalıştığını belirterek, Ermenilerin yıllardan beri Türk düşmanlığı yaptığını söyledi.

Türk milletinin asil bir millet olduğunu ve hiçbir millete soykırım yapmadığını vurgulayan Serdar Ünsal, "Ermenilerin gerçek soykırımcı olduğunu biz 21. yüzyılda Hocalı'da, Azerbaycan'da görmekteyiz. Ermeniler, Hocalı'da çoluk, çocuk demeden masum insanları katletmiştir. Halen Azerbaycan'ın topraklarının bir kısmı işgal altındadır, 1 milyondan fazla insan yurdundan kaçmış, perişan halde yaşamaktalar. Ermeniler, yaptıkları soykırımla Nazileri bile geçmiş" diye konuştu. 


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler