YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ermeniler öldürülmedi. Asıl Ermeniler 600 bin Türk'ü kesti"
Türkiye Millî Eğitim ve Gençlik ve Spor Eski Bakan, Yazar Hasan Celal Güzel, Ermeni soykırımı iddialarına karşılık, Ermeni kaynaklarına dayanarak "Asıl Ermeniler 600 bin Türk'ü öldürdü, kesti. Etnik temizlik yaptı" dedi.
"Ermeniler öldürülmedi. Asıl Ermeniler 600 bin Türk'ü kesti"
15 Nisan 2015 / 16:45 Güncelleme: 15 Nisan 2015 / 18:08

Kanal A'da yayınlanan ve Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programında Yazar Türkiye Millî Eğitim ve Gençlik ve Spor Eski Bakan, Yazar Hasan Celal Güzel konuk oldu.

Yazar Güzel, Ermeni soykırımı olmadığını, bunun iftira olduğunu ve Ermeniler'in öldürülmediğini söyledi. Yazar Güzel şöyle konuştu:

"24 Nisan'da terör örgütü üyesi 235 Ermeni tutuklandı"

24 Nisan'da hiçbir şey olmadı. 24 Nisan'da tek kişinin kılına bile zarar verilmedi. Bu tarihte İstanbul Ermenilerinin binde üçüne tekabül eden 235 örgüt üyesi tutuklandı. Tutuklananların evinde silah ve mühimmat bulundu. Tutuklananlar Çankırı ve Ayaş'a gönderilerek gözetim altına alındı. Onlara ödenek de verildi. Bunlardan 178 kişi 8 Mayıs'tan itibaren serbest bırakılmaya başlandı. Bu 24 Nisan tutuklularından tek kişi dahi idam edilmemiştir.

Sanatçı Ermeniler de Osmanlı tarafından yurt dışına gönderilmiştir. Bunlar böyle nankör adamlar.

Bu olaylar hangi demokratik ülkede olsa tutuklanmaz mıydı? Gözetim altına alınmaz daha ağır cezalarla cezalandırılırlardı. ABD Başkanı kalkmış 100 yıl önce bir avuç teröristin tutuklanmasını büyük felaket olarak nitelendiriyor.

"Osmanlı arşivini ben açtım. Ermeni soykırımı söz konusu değil"

Papa Franciscus, kendi başında bulunan kilisenin homoseksüelleri ile çocuklara tecavüz edenleri ile uğraşacağına hiç utanmadan bu asil millete iftira atmaktadır.

Biz hiçbir şekilde Ermeni soykırımı filan yapmadık. Osmanlı arşivini ben açtım. Bütün arşivler önlerindedir. En son yaptığım binlerce sayfalık araştırmam, dünyanın en büyük Ermeni araştırmasıdır. Orada da ispat edilmiştir ki, hiçbir şekilde Ermeni soykırımı söz konusu değildir.

"Ermeniler 600 bin Türk'ü öldürdü"

Tam tersine Ermeniler Revan'da (bir Ermeni bilim adamının yazılarına dayanarak söylüyorum) tam 600 bin Türk'ü etnik temizliğe tabi tutmuş, kesmiştir ve öldürmüştür. Bizim 1 buçuk milyon Müslüman Türk'ümüz ve bir miktar Kürdümüz telef edilmiştir. Halbuki bu kavgalar sırasında canını kaybeden Ermeni sayısı 300 bin kişiyi geçmemektedir. Hiç utanmadan 'En az 1 buçuk milyon Ermeni öldürüldü' diyorlar. Hiçbir şekilde böyle bir şey yok. İftira atıyorlar.

Aslında Osmanlı Tehcir Kanunu'nu çıkarmayacaktı. Fakat Van İsyanı'ndan sonra çıkarmıştır. Van'da bir gecede 30 bin Müslüman Türk ve Kürt kesilmiştir.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler