YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermeniler de karardan rahatsız
Ermeni tasarısına ilişkin ABD Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler Komitesi'nde yapılan oylama ve oylama sonucunda çıkan onay kararı, İstanbul'da yaşayan Ermenileri rahatsız etti...
Ermeniler de karardan rahatsız
05 Mart 2010 / 14:36 Güncelleme: 05 Mart 2010 / 14:36

Yıllardır Türkiye'de huzur içinde yaşadıklarını belirten Ermeni vatandaşlar, "Dünyadaki her yeri karıştıran Amerika bu olaya karışmasın. Şimdi de iki ülke arasına girmek istiyor" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Söz konusu tasarının onaylanması, İstanbul'da yaşayan Ermenileri kızdırdı. Kumkapı ve civarında oturan Ermeni vatandaşlar, böyle bir oylama yapılmasını ve oylama sonucunda çıkan kararı eleştirdi. Türkiye'de yıllarca kardeşlik içinde yaşadıklarını ifade eden Ermeni vatandaşı Hatun Muhıyan, "Ben burada Türk asıllı Ermeni vatandaşı ile evliyim. 12 yıldır buradayım. Politika yapmak istemiyorum ama uzun zamandır buradayım ve Türkiye'deki vatandaşlar bizi çok iyi karşılıyor. Burada hayatımızı sürdürmeye çalışıyoruz, lütfen dışarıdan karışmasınlar" dedi.

Alexi Agopyan, soykırımı kabul etmediklerini belirterek, "Bunu, Ermenistan'da yaşayan Ermeniler istiyor. Biz burada çok mutluyuz. Türkleri çok seviyoruz" diye konuştu.

12 yıldır Türkiye'de yaşayan Satini Katufyan da, Amerika'nın iki ülkenin arasını bozma çabası içinde olduğunu söyledi. Katufyan, "Türkiye'de yaşıyorum. Çok memnunum. Amerika'nın yaptığı oylama bizi ilgilendirmiyor. Amerika bu olaya karışmasın. Amerika, dünyadaki her yeri karıştırıyor. Şimdi de iki ülke arasına girmek istiyor. Buradan Ermenistanlı yöneticilere de sesleniyorum. Bıraksınlar bu soykırım sözlerini. Bizi düşünsünler. Bize iş versinler ki biz de gidelim Ermenistan'da yaşayalım. Burada Türkler bize iş veriyor, ekmek parası kazanıyorum. Allah Türk devletinden ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun. Bu soykırım laflarından bıktık. Amerika bizim için ne yapıyor ki bu soykırımı onaylıyor" ifadelerini kullandı.

Ermeni vatandaşı Janet İspiryan ise, ABD'deki oylamadan çok rahatsız olduğunun altını çizerek, "Amerika ve Fransa'ya seslenmek istiyorum. Biz buraya ekmek parası için geldik. Amerika ve Fransa aç kalmanın ne demek olduğunu biliyor mu? Biz aç kaldık ve Türkler bize kapılarını açtılar. İki ülke arasına girmesinler, ülkelerin işlerine karışmasınlar. Türkiye bize çok büyük destek verdi" dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler