YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermeni yazardan Erdoğan'a çok anlamlı mesaj
Ermeni yazar Aram Kuran, Başbakan'ın 1915 taziyesini Luys dergisindeki köşesine taşıdı. Kuran, Erdoğan'a teşekkürünü, ''Biz duadan sonra mezara su dökeriz. Siz de Ermenilerin yüreklerine su serptiniz'' sözleriyle ifade etti.
Ermeni yazardan Erdoğan'a çok anlamlı mesaj
08 Mayıs 2014 / 07:47 Güncelleme: 08 Mayıs 2014 / 07:49

Erdoğan'ın 1915 taziyesinin Ermeni cemaatindeki yankıları sürüyor. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir Başbakan, tehcir sırasında yaşanan olaylarla ilgili mesaj yayınlamış ve ölenlerin torunlarına başsağlığı dilemişti.

Sonrasında Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan, beraberinde bir heyetle Başbakan Erdoğan'a 'teşekkür' ziyareti gerçekleştirmişti.

Her satırında insani olgular 

Şimdi de, Ermeni cemiyet hayatından haberlerin yer aldığı haftalık Luys Magazin'de Erdoğan'a övgü yazısı yayımlandı. Derginin sahibi Aram Kuran, Başbakan'ın açıklamasının Ermenilerin yüreğine su serptiğini yazdı.

Taziyenin her satırının insani olgularla bezeli olduğunu yazan Kuran, makalesinde şu ifadelere yer verdi: 

''Biz Ermeniler mezarlık ziyaretinde okunan dualardan sonra mezara su dökeriz. Bu basit bir toprağın sulanması değildir. Ruhların şad olması için simgesel bir su serpmedir. İşte siz de sevgili Başbakanım 23 Nisan'da vermiş olduğunuz mesajla bütün dünyadaki Ermenilerin yüreklerine su serptiniz.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler