YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermeni Patriğinden açıklama!
Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan Başbakan Erdoğan’ın 1915 mesajıyla ilgili, "Uzatılan zeytin dalını görmezden gelemeyiz, atılan ilk adımı cemaatimiz takdirle karşıladı" dedi.
Ermeni Patriğinden açıklama!
01 Mayıs 2014 / 16:14 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 16:23

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Resmi Konutu’nda Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Saat 11.25’te başlayan kabul yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Ateşyan, "Sayın Başbakanımız her zaman ilklere imza attığı gibi bir ilke imza attı. İlk kez bir Başbakan 24 Nisan’da Ermenilerin acısını paylaştı. Peygamberin gönderdiği güvercin gibi zeytin dalı uzattı. Bir zeytin dalı uzattı. Biz bu zeytin dalının kurumasını istemiyoruz. Uzatılan zeytin dalını görmezden gelemeyiz. Atılan ilk adımı cemaatimiz takdirle karşıladı. Asırlarca iç içe kardeşçe yaşadık. iki taraf da köprünün ayaklarını sağlam temeller üzerine atmalı. Gelin el ele verelim. Bu barış köprüsünün atılmasında payımız olsun. Mutluyum Başbakanla sohbetimiz güzel geçti. iki taraf da fedakarlık yapacak. Umarım bu mesaj köprünün atılmasında ilk adım olur" dedi.

 

İHA

insaf
 // Kemal
Ermeni patriği bizim birçok "müslüman" Türklerden daha insaflı bir gözle bakıyor iktidara. Bizimkilere ne yapsan yaranamazsın, özellikle laikçilere.....
02 Mayıs 2014 Cuma 08:01
19:03
 // GÜVERCİN
Patrik doğru söylüyor ama, elinde sapan ile gezen şer odaklarının temizlenmesi lazım önce. Bu sapanla gezenler; bizde de var, onlarda da....
01 Mayıs 2014 19:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler