YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ermeni Bakandan Türkiye’ye tepki
Ermeni Bakandan Türkiye’ye tepki
12 Aralık 2013 15:15
Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin, hiçbir ön koşul olmadan normalleşmesi gerektiğini söyledi.

Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) örgütünün 29. Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı’nın ardından konuşan Nalbandyan, "Ermenistan’ın ve uluslararası toplumun, Ermeni-Türk münasebetlerinin normalleşmesine yönelik tavrı açıktır: İlişkiler hiçbir ön koşul ileri sürülmeksizin normalleştirilmelidir. Türk tarafının Bu meseleyi, diğer meselelerle bağlantılandırma girişimleri anlamsızdır ve hiçbir sonuç vermeyecektir ifadelerini kullandı.

Bugün, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelmesinin planlandığını söyleyen Nalbandyan, "Tüm heyet başkanları ile toplantılar olacak, buna Türk delegasyonu da dahil. Toplantı sonrasında tüm detaylar açıklanacak" diye konuştu. Medyada çıkan haberlerde Davutoğlu’nun ziyaret sırasında; Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da işgal ettiği yedi bölgeden ikisinden çekilmesi karşılığında Türkiye’nin Ermenistan sınır kapısını açma önerisinde bulunacağı belirtilmişti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler