YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergin'den 'Öcalan' açıklaması
TBMM Genel Kurulu'nda, 3. Yargı Paketi'nin görüşülmesine başlandı.
Ergin'den 'Öcalan' açıklaması
30 Haziran 2012 / 12:20 Güncelleme: 30 Haziran 2012 / 13:11

Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplanan Genel Kurul'da gündemdışı konuşmalardan sonra teklif ve tasarıların görüşülmesine geçildi.

Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması, Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı, ''temel kanun''olarak bölümler halinde görüşülüyor. 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, tasarının görüşülmesine geçilmeden önce, ''terör örgütü elebaşının ev hapsi ya da misafirhanede olduğuna yönelik önemli iddialar olduğunu'' belirterek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in bu iddialar hakkında bilgi vermesi gerektiğini söyledi. 

Komisyon sırasında oturan Bakan Ergin, ''kürsüden açıklayacağım'' dedi.

Daha sonra tasarı üzerinde konuşmak üzere kürsüye gelen Bakan Ergin, ''İddialar tamamen gerçek dışıdır, 10 yılı aşkın süreden beri İmralı Cezaevi'nde cezasını infaz etmekte olduğunu bu kürsüden Türkiye'ye ilan ediyorum'' diye konuştu.

Öte yandan Ergin, Meclis kulisinde gazetecilerin konuyla ilgili sorularına karşılık, ''İnanmayan gitsin baksın'' karşılığını verdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler