YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergin'den Küçük'e "akıllı ol"tehdidi
Ergin'den Küçük'e "akıllı ol"tehdidi
07 Mayıs 2010 08:22
Kamuoyunda 'Karagümrük Çetesi'olarak bilinen suç örgütünün lideri Nuri Ergin, adliye girişinde Ergenekon davasının tutuklu sanığı Veli Küçük'e tehditler savurdu.

Uşak Cezaevi'nde çıkardıkları isyan sırasında kameralara seslenerek, "Bu devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü" diye bağıran Nuri Ergin, dün de Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük'e yönelik tehditlerde bulundu.

Ergin adliye girişinde, Sabancı suikastının azmettiricisi olmakla suçladığı Veli Küçük'e tehditler savurdu. Ergin, 'adam öldürmeye azmettirmek' suçundan yargılandığı davanın duruşmasına katılmak üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dava için tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden adliyeye getirilen Ergin, cezaevi aracından indirilerek adliye nezarethanesine alınırken, 'Veli Küçük'e söyleyin yürekleri varsa bize kendileri mesaj versin. Veli Küçük, akıllı ol. Ben kaybedecek maça oynamam' diye bağırdı.

Ergin, daha önce de Uşak Cezaevi penceresinden "Bu devlet bana Mustafa Duyar'ı öldürttü. Ben öldürttüm" derken, kardeşi Vedat Ergin ise "Veli Abi'yi ara, Veli Küçük'ü ara. Beni sor. Başka da bir şey söylemiyorum" diye konuşmuştu.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler