YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'un medyumu da çıktı
Ergenekon'un medyumu da çıktı
Ergenekon'un medyumu da çıktı
28 Mart 2009 / 18:59 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur’un, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp alınmayacağını bir medyuma sordurduğunu ortaya çıkardı. 


İDDİANAME’DEKİ telefon kayıtları, darbe girişimi nedeniyle suçlanan eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur’un, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp alınmayacağını bir medyuma sordurduğunu ortaya çıkardı. İddianamede sanık emekli Tuğamiral İlker Güven’le, medyum İslam Akar arasında şu ilginç telefon görüşmesi de yer aldı.


İlker Güven: Şener Eruygur orgeneral var ya tanırsın. Şimdi beraberiz onun bi haritasını çıkarmanı istiyorum... (bazı kimlik bilgilerini veriyor.)


İslam Akar: Özel soracağı bişey var mı?
İ.G: (Eruygur’a) Özel sormak istediğiniz bişey var mı diyor.. ya hani bu Ergenekon mergenekon abuk subuk laflar var yaa onlarla ilgili özel bi konu...
İ.A: Tamam abicim en kısa zamanda hazırlar dönerim.
İ.G: Mediha diye medyum gibi bi karı var... Oynak bişey tamam bi bak bakayım sonra konuşuruz.. Yakaladın dimi.. Gir yaptırım gücü bende çok çekiniyor...
İ.A: Yaptırım gücü yok sadece.. Bir cin uğraması dediğimiz hadise yakaladığı için bi de insanların mimiklerinde kontrollerinden bişeyler alabilme özelliği var.
İ.G: Peki bana karşı olan davranışını duygusal şeyi ne diyorsun?
İ.A: Enerji hissediliş olarak adlandırabiliriz şüphelinin.. olduğunuzda muhakkatır.
İ.G: Tamam o zaman güçlendir. Benim yardımcı duruyor mu? İsmi neydi?
İ.A: Ben bilmiyorum siz bilirsiniz size bağlı yaa...
İ.G: Sen vermiştin ya...
İ.A: Tamam işte siz bilirsiniz ben bilmiyorum dedim yani çoktan unutuyorum onu... Benden de çok selam söyleyin elimizden geleni yapcaz rahat etsin“
Görüşmeden 50 dakika sonra Güven, Akar’ı yeniden aradı:
İ.G: Şimdi ayrıldım Şener Paşa’nın yanından. Merak ediyor, bu Ergenekon mergenekon onu suçluyorlar ya hani...darbeci marbeci diye, bişey gelir mi bişey olur mu diye... Ben dedim yardımcı oluruz, iyi çocuktur esasen tamam abi.
İ.A: Siz isterseniz olur.
İ.G: Mediha’yı bulsana ya.
İ.A: Ne yapacan hayırdır?
İ.G: Hayır aşkım maşkım falan bişeyler dedi sen böyle bi medyum numara vardı.
’Cinlerle alakası var’
İlker Güven ise hakimlikteki sorgusunda “İslam Akar adlı zaman zaman görüştüğü kişinin astrolog olduğunu” söyledi. Güven, telefon görüşmelerine ilişkin soruya da “Şener Paşa’nın endişeleri vardı. Ben de yardımcı olmak için İslam denilen medyuma bu konuyu sordum. Kendisinin cinlerle de alakası olduğunu biliyordum” dedi.


35 milyon transferi


İlker Güven’le medyum İslam’ın yaptığı telefon görüşmelerinde yurtdışından Türkiye’ye trasfer edilecek 35 milyon dolarla ilgili bir görüşme de kayıtlara takıldı. Görüşmelere göre, adı eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil’in yolsuzluk davasında 2 ay 15 gün hapis cezası alan Erdil’in emir subayı yüzbaşı Yalçın Kayatunç ile İslam Akar, İlker Güven’den İngiltere’deki bir hesaptan Oyak Bank’a 35 milyon doların transfer edilmesi konusunda yardım istedi. Güven, banka yetkilileriyle görüştü; transfer gerçekleşmedi. Paranın transferi ile ilgili görüşmelerde Akar,Güven’e “Çok acil kollarını sıvamanı istiyorum. Yüzbaşı Yalçın şimdi sana telefon ile dönecek. Hani bir para transferimiz vardı bizim hatırlıyor musun, uluslararası 35 milyon dolar. O para ING bank tarafından Oyak bank genel müdürüne talimat geçildi, İstanbul’daki firmanın araştırılması isteniyor ve biliyorsunuz benim çok ciddi bir komisyonum var yani hepimiz bi anda zengin olabiliriz” dediği kayıtlara geçti. Transfer edilecek paranın Halis Saral’a ait Bora Zirai ve Su ürünleri İç ve Dış Ticaret şirketinin Nijerya’da yaptığı bir ihalenin bedeli olduğu belirlendi.


Medyum Akar: Medyumla işim yok


VATAN’IN ulaştığı medyum İslam Akar, İlker Güven ve Yalçın Kayatunç’u Karamürsel’de yaşadığı günlerden tanıdığını belirterek Eruygur’a “astrolojik danışmanlık” yaptığını kabul etti. Akar, Eruygur’un merak ettiği “Ergenekon’da gözaltına alınıp alınmayacağına” ilişkin soruya ne yanıt verdiğini hatırlamadığını söyledi.Vatan


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler