YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'dan tutuklanan Yalçın Küçük dün serbest bırakılmıştı
Ergenekon'dan tutuklanan Yalçın Küçük dün serbest bırakılmıştı
Ergenekon'dan tutuklanan Yalçın Küçük dün serbest bırakılmıştı
23 Ocak 2009 / 08:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Tutuklu bulunduğu Silivri'den dün tahliye edilen Yalçın Küçük'ten ilk yorum geldi: Bu Cumhuriyet savaşıdır, savaşacağız.


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu iken avukatlarının itirazı üzerine tahliye edilen ancak hakkındaki başka davalar nedeniyle yeniden İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen  Prof. Dr. Yalçın Küçük serbest bırakıldı.


Prof. Dr. Küçük, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 1994 ve 1995 yıllarından kaldığı söylenen davalarla ilgili düşüm işlemlerinin tamamlanmasının ardından, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek yeniden sağlık kontrolünden geçirildi.


"KÜÇÜK'TEN İLK YORUM"


Kontrolün ardından serbest bırakılan  Prof. Dr. Küçük, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Emniyet beni çok sevdiği için hemen bırakmak istemedi. Onun için biraz daha beraber olduk'' dedi.


Küçük, bunun bir ''Cumhuriyet savaşı'' olduğunu savunarak, ''Ben bu savaşın içindeyim. Hapis olmak, içerde veya dışarda olmak çok önemli değildir. Bu savaştır. Bu cumhuriyet savaşıdır'' diye konuştu.


Bir gazetecinin ''İçerde günleriniz nasıl geçti'' sorusuna Küçük, ''Bunları sonra konuşalım. Şu an çok yorgunum. Silivri'deki insanları soruyorsanız, inanılmaz moralliler. Hepsini gördüm. Onları anlatacağım. Hurşit Paşa, Nuri Paşa hepsi moralliler. Hepsi bir an önce tahliye olabileceklerine inanıyorlar'' yanıtını verdi.


Küçük, herhangi bir sağlık problemi bulunmadığını belirterek, eşi ve avukatıyla birlikte hastaneden ayrıldı.


DELİL DURUMUNA GÖRE TAHLİYE


İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, Prof. Dr. Yalçın Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin'in yeğeni Yaşar Oğuz Şahin, Fatma Cengiz, Oğuz Bulut ve BCP Genel Başkan Yardımcısı Engin Aydın'ın avukatlarının, müvekkillerinin tahliyesini içeren dilekçelerini inceledi.


Yalçın Küçük ile Engin Aydın'ın tahliyesine karar veren heyet, diğer 3 kişinin serbest bırakılması yönündeki istemi ise kabul etmedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler