YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da yeni gelişme...
Ergenekon'da yeni gelişme...
21 Mart 2012 17:01
Eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay'ın da aralarında bulunduğu 11 sanık hakkında ''Ergenekon davası ve soruşturmasını etkilemeye teşebbüs ettikleri'' iddiasıyla açılan davanın bir sonraki duruşması yarın yapılacak.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, TRT tarafından görevlendirilen spikerler Ömer Faruk Zora ve Hakan Kıra tarafından dönüşümlü olarak okunan 251 sayfalık iddianamenin 61. sayfasına gelindi. Mahkeme heyeti, iddianamenin okunmasına ara vererek, duruşmayı yarına erteledi.

Bu arada, adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan CHP İstanbul milletvekili Ali Özgündüz, Seyfi Oktay'ın bakan olduğu dönemde savcılara, yargıçlara herhangi bir etkilemede bulunmadığını savunarak, Oktay'ın görevi bittikten sonra yaptığı bir takım görüşmelerden dolayı yargılanmasının, bu davanın nasıl siyasi bir dava olduğunu göstergesi olduğunu iddia etti.

Özgündüz, ''Herkesin bildiği ama söylemediği bir şeyi söyleyeceğim. Sayın Seyfi Oktay meşhur Sivas davasına konu olan olayı Adalet Bakanı olarak aydınlattığı için hakkında bu dava açılmıştır'' ifadelerini kullandı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler