YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da yeni gelişme
Ergenekon'da yeni gelişme...
Ergenekon'da yeni gelişme
25 Mart 2011 / 11:44 Güncelleme: 25 Mart 2011 / 11:45

ODTV'DE YAPILAN ARAMADA GÖREV ALAN AVUKAT KAZIM YİĞİT AKALIN ''İMAMIN ORDUSU'' ADLI KİTAP TASLAĞINI İÇEREN HARDDİSKİ SAVCILIĞA GETİRDİ

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Odatv'de yapılan aramada görev alan avukat Kazım Yiğit Akalın, ''İmamın Ordusu'' adlı kitap taslağını içeren harddiski savcılığa getirdi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen avukat Kazım Yigit Akalın, Odatv'de yapılan aramada avukat olarak görev yaptığını, bu aramada polisin imajını aldığı hard diskleri ilgililere teslim ettiğini belirtti. Akalın, dün kendisini arayan emniyet görevlilerinin ''İmamın Ordusu'' adlı kitap taslağını içeren harddiskin savcılığa teslim edilmesini istediğini söyledi.

Bu nedenle harddiski savcılığa teslim etmek için geldiğini belirten Akalın, aramalarda bulunan diğer avukatlara da benzer tebliğler yapıldığını, onların da savcılığa gelerek kitap taslağına ilişkin ellerindeki belgeler ile dijital verileri teslim edeceklerini söyledi.

YALÇIN KÜÇÜK'E RET!

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün de aralarında bulunduğu 3 şüphelinin tutukluluğuna yapılan itirazlar reddedildi.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Yalçın Küçük, yazar Doğan Yurdakul ve Sait Çakır tarafından tutukluluğa yapılan itirazlar, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından değerlendirildi.

Mahkeme, Küçük, Yurdakul ve Çakır'ın itirazını reddetti.

Mahkemenin red kararının gerekçesinde, şüphelilerinin kaçma şüphesinin bulunduğuna yer verdiği öğrenildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler