YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da yeni gelişme
Komite, KKTC'de 'Ergenekon Soruşturmasıyla' ilgili olarak somut bir bilgiye rastlamadığını' açıkladı...
Ergenekon'da yeni gelişme
23 Aralık 2010 / 16:08 Güncelleme: 23 Aralık 2010 / 16:09
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi'nde, “Türkiye'de Başlayan Ergenekon Soruşturmasının KKTC ile Bağını Ele Almak Maksadıyla Oluşturulan Meclis Araştırma Komitesi”, araştırmasının sonuçlarını içeren raporu tamamladı.


Komite, “KKTC'de 'Ergenekon Soruşturmasıyla' ilgili olarak somut bir bilgiye rastlamadığını” açıkladı.

“Türkiye;de Başlayan Ergenekon Soruşturmasının KKTC ile Bağını Ele Almak Maksadıyla Oluşturulan Meclis Araştırma Komitesi” bugün, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ahmet Çaluda başkanlığında son kez toplandı.

Komite, Haziran 2009;dan bugüne kadar 10 toplantı yaptı.

“Türkiye;de Başlayan Ergenekon Soruşturmasının KKTC ile Bağını Ele Almak Maksadıyla Oluşturulan Meclis Araştırma Komitesi”nin bugüne kadar Polis Genel Müdürlüğü;nün, Nüfus Kayıt Dairesi;nin, Bakanlar Kurulu Sekreterliği;nin, Başbakanlık Müsteşarlığı;nın, Başbakanlık Denetleme Kurulu;nun ve Başsavcılığın bilgi ve görüşlerine başvurduğu belirtilen açıklamada, komitenin bilahare Türkiye Cumhuriyeti;nden gelen bilgileri de detaylı bir şekilde değerlendirdiği kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

“Türkiye;de Başlayan Ergenekon Soruşturmasının KKTC ile Bağını Ele Almak Maksadıyla Oluşturulan Meclis Araştırma Komitesi, varılan değerlendirme sonucunda KKTC'de 'Ergenekon Soruşturmasıyla' ilgili olarak somut bir bilgiye rastlamamıştır.”

Komite toplantısına, Başsavcılık;tan Ergül Kızılokgil'in de katıldığı belirtildi.

Komite toplantısına UBP Milletvekilleri Ali Rıza Usluer, Necdet Numan katılırken, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekilleri Sonay Adem ve Arif Albayrak katılmadılar. (AA)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler