YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da tanık olarak dinlenecekler
Ergenekon davası kapsamında 12 kişi ile 5 gizli tanığın dinlenilmesi kararlaştırıldı.
Ergenekon'da tanık olarak dinlenecekler
26 Temmuz 2012 / 11:04 Güncelleme: 26 Temmuz 2012 / 13:00
''Ergenekon'' davası kapsamında eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür ve AK Parti Gaziantep Milletvekili gazeteci Şamil Tayyar'ın da aralarında bulunduğu 12 kişi ile 5 gizli tanığın dinlenilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmada, organize suç örgütü elebaşı Hadi Özcan'ın tanık olarak dinlenilmesinin ardından mahkeme heyeti başkanı Hüsnü Çalmuk, bir ara karar açıklayacaklarını bildirdi.

Çalmuk, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, eski MİT Kontrterör Daire Başkanı Mehmet Eymür, AK Parti Gaziantep Milletvekili gazeteci Şamil Tayyar, ''İstanbul'daki 2. KCK davası'' kapsamında yargılanan avukat Doğan Erbaş, avukatlar İrfan Dündar, Zeki Okçuoğlu, yazar Ümit Fırat, Mahmut Taşdemir, Şenol Gürkan, Özcan Tozlu, Turgut Büyükdağ, Ceyhan Karagöz ile gizli tanıklar ''Yıldız'', ''Mart'', ''Ahmet'', ''İlkadım'' ve ''İsmet''in tanık olarak dinlenilmesine karar verdiklerini kaydetti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler