YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da tahliyeler devam ediyor
Ergenekon tahliyeleri 3. günde de devam ediyor. Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılananlar için bugün de tahliye kararları çıktı.
Ergenekon'da tahliyeler devam ediyor
12 Mart 2014 / 18:58 Güncelleme: 12 Mart 2014 / 18:59

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan Sevgi Erenerol'un tahliyesine karar verdi.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan emekli Albay Fikri Karadağ'ın tahliyesine karar verdi.

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan Hasan Ataman Yıldırım, Mehmet Zekeriya Öztürk ve Semih Tufan Gülaltay'ın tahliyelerine karar verildi.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davası tutuklu sanığı Erhan Timuroğlu'na tahliye kararı verdi. İlker Başbuğ ile başlayan tahliye sürecinde bugüne kadar 48 sanık tahliye edilmiş oldu.

Patrikhane'nin basın sözcüsü

Sevgi Erenerol, 1991 yılından beri Türk Ortadoks Patrikhanesi'nin basın sözcülüğü görevini yürütüyordu. Erenerol ayrıca Ergenekon davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Türk Ortodoks Patrikliği 1922'de Eftim Erenerol tarafından devlet desteği ile kuruldu. Papa Eftim, 1965 yılında ölünce, oğlu Turgut Erenerol 2. Eftim olarak yerine geçti. Onun ölümüyle de Selçuk Erenerol 3. Türk Ortodoks Patriği oldu. Onun ölümüyle yerine 2002'de oğlu Ümit Erenerol geçti.

MHP'den aday olmuştu

1952 doğumlu, ilk, orta ve lise öğreniminin ardından Fransa'da basın ve halkla ilişkiler eğitimi yapan ve Türkiye'ye döndükten sonra ticarete atılan Sevgi Erenerol, amcasının 1991'de ölümü ve babasının patrik olmasıyla, patrikhanenin basın ve halkla ilişkiler sorumluluğunu üstlendi. Erenerol, Alpaslan Türkeş'in genel başkanlığı döneminde İstanbul'dan MHP milletvekili adayı da olmuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler