YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da sürpriz talep
Ergenekon'un ikinci iddianamesinde yer alan sanık Kurmay Albay Mustafa Koç'un avukatı Hasan Gürbüz, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçede, eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün tanık olarak dinlenmesini istedi
Ergenekon'da sürpriz talep
02 Kasım 2009 / 16:09 Güncelleme: 02 Kasım 2009 / 16:26

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, ikinci iddianamede sanık olarak yer alan Kurmay Albay Mustafa Koç'un avukatı Hasan Gürbüz, mahkeme heyetine dilekçe verdi.

Gürbüz dilekçesinde, müvekkili Mustafa Koç'un Cumhuriyet Çalışma Grubu (ÇÇG) içerisinde bulunduğu ve bu grubun darbe planları yaptığının ileri sürüldüğünü belirterek, Şener Eruygur, Levent Ersöz, Hasan Atilla Uğur ve Cihandar Hasanhanoğlu'nun da CÇG içinde yer aldığının iddia edildiğini söyledi.

İddianamedeki iddialar karşısında aralarında irtibat kurulan şüphelilerin sorgu ve savunmalarının peş peşe yapılmasının yargılama bütünlüğü ve savunmalar açısından faydalı olacağını söyleyen Gürbüz, sırasıyla Hasan Atilla Uğur, Mustafa Koç ardından da tutuksuz yargılanan Cihandar Hasanhanoğlu'nun ifadesinin alınmasını istedi.

Gürbüz, bu savunmaların ardından da dönemin Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün de tanık sıfatıyla dinlenmesini talep etti.

Bu arada Ergenekon savcıları, iddianameyi okumaya devam ediyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler