YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da son gelişme
Ergenekon'da son gelişme
10 Haziran 2010 10:34
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmaya 17 tutuklu sanık katıldı.

Danıştay ve Cumhuriyet Gazetesine yönelik saldırılarla ilgili davayla birleştirilen birinci ''Ergenekon'' davasının 151. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salondaki duruşmaya emekli tuğgeneral Veli Küçük, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 17 tutuklu sanık katıldı.

Bu davayla birleştirilen Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki ''Vatanseverler'' davası dosyasının tutuksuz sanığı olan ancak başka suçtan tutuklu bulunan Ahmet Cinali ile tutuksuz sanık avukat Fuat Turgut da duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu sanıklar Ergün Poyraz, Doğu Perinçek, Nusret Senem, Hikmet Çiçek, Hayrettin Ertekin ve Hüseyin Görüm, duruşmaya gelmedi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Köksal Şengün, çapraz sorgu yapılması için Fuat Turgut'u kürsüye çağırdı. Duruşma, Turgut'un savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in sorularını yanıtlamasıyla devam ediyor.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler