YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da Karamehmet konuştu
Ergenekon'da Karamehmet konuştu
22 Mayıs 2012 20:03
Ergenekon davasında İş adamı Mehmet Emin Karamehmet'in tanık olarak dinlenildiği duruşma, perşembe gününe ertelendi...

İş adamı Mehmet Emin Karamehmet'in tanık olarak dinlenildiği ''Ergenekon'' davasının bir sonraki duruşması 24 Mayıs Perşembe günü yapılacak.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada Karamehmet, savcı Mehmet Ali Pekgüzel, sanıklar Tuncay Özkan, Hasan Atilla Uğur ve avukatların sorularını yanıtladı.

Karamehmet, Cumhuriyet gazetesinin kötü durumda olduğu, bir kısım hisseleri satın alınırsa yaşatılabileceğinin söylendiğini belirterek, ''Biz de yardım amacıyla yüzde 10 hisse aldık. Bu ilk yardımımız değil. Yapıkredi Bankası da gazetenin ayakta kalması için bir sürü yardımda bulunmuştur'' dedi.

Pekgüzel'in sorusu üzerine Karamehmet, satın aldıkları hissenin, bu davada tutuksuz yargılanan Gürbüz Çapan'ın sattığı hisselerin yarısı olduğunu ifade ederek, şu anda da bu hisseleri sattıklarını anlattı.

Savcı Pekgüzel'in sorularına sık sık itiraz eden tutuklu sanık Tuncay Özkan ve avukatı Ahmet Çörtoğlu, soruların yönlendirme amacı taşıdığını savundular.

Özkan ve Çörtoğlu'nun sorulara müdahalesi üzerine Pekgüzel, ''Savcı sanıkların lehine de soru sorar. Meriç nehrinin kenarındaki tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için savcılar her türlü soruyu sorar. Benim sorduğum soru sanıkların lehine. Anlamada sıkıntı çekiyorsanız tekrar okuyabilirim'' diyerek tepki gösterdi.

Karamehmet'in tanık olarak dinlenilmesinin tamamlanmasının ardından duruşma 24 Mayıs Perşembe gününe ertelendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler