YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da ilginç iddia
Ergenekon sanığı Hasan Atilla Uğur'un devlet hastanesi yerine üst basamak hastaneye sevk olabilmesi için ilginç bir yol izlemiş!
Ergenekon'da ilginç iddia
02 Mayıs 2010 / 09:46 Güncelleme: 02 Mayıs 2010 / 09:51

Ergenekon davası sanıkları, cezaevinden kurtulmak için ilginç yöntemler kullanmaya başladı.

Sahte belgeyle sevk oyunu

Geçtiğimiz aylarda Silivri Devlet Hastanesi'ne gönderilen ancak burada tedavi olmayı kabul etmeyen emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un, üst basamak hastaneye sevk olabilmek için ilginç bir yol izlediği ileri sürüldü. İddialara göre, hastaneye altında 'Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı'na ait' olduğu öne sürülen ve Uğur'un üçüncü basamak hastaneye sevk edilmesinin istenildiği bir kâğıt gösterildi. Uğur, acilde beklerken kendini asker olarak tanıtan bazı kişiler, doktorlardan ısrarla bu sevkin gerçekleşmesini talep etti. Hastaya bakmadan karar veremeyeceklerini söyleyen doktorlar ise hem sözde belgeyi hem de sevki talep edenlerin isimlerini tutanağa geçirmek istedi. Bunun üzerine şahıslar ortadan kayboldu. Belge ise teslim edilmedi. Uğur ise cezaevine geri gönderildi.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur'un ilk hastane süreci, kalp rahatsızlığı gerekçesiyle 20 Şubat 2008'de Siyami Ersek Kalp Hastanesi'ne kaldırılmasıyla başlamıştı. Burada rahatsızlığının ciddi olmadığı belirlenen ve cezaevine geri gönderilen Uğur'un, birkaç hafta sonra bayılmaları baş gösterdi. 4 Mart 2009'da İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'ne gönderildi. Yapılan tetkikler normal çıktı. Fakat kontrol eden doktor, ileri inceleme ve araştırmaların yapılması gerektiğini belirterek, Gülhane Askerî Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk etti. Bu süreçte yaklaşık 4 ay GATA'da yattı ve 20 Temmuz 2009'da cezaevine geri gönderilmişti. Uzun süre burada kalan Uğur, aralık ayının sonunda cezaevinden çıkarak, Silivri Devlet Hastanesi'ne muayene olmaya gitmiş ancak burada tedavi olmayı kabul etmemişti.

Zaman
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler