YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da gelişme...
Ergenekon'da gelişme...
18 Mart 2011 14:26
Dün gerçekleştirilen Ergenekon operasyonunun son dalgasında yeni gelişme...

Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alınan 4 kişinin İstanbul'a gönderileceğini bildirdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Şehir Mezarlığı'nda düzenlenen törende gazetecilerin ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında yapılan arama ve gözaltılarla ilgili sorularını yanıtlayan Ceylan, aramaların İstanbul Başsavcılığı talimatlarıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Şu ana kadar 4 kişinin gözaltına alındığını ifade eden Ceylan, ''İstanbul Başsavcılığının talimatlarıyla ilimizde çeşitli operasyonlar ve aramalar yapıldı. Gözaltına alınan kişiler şu an için Malatya'da. İstanbul Başsavcılığının talimatlarıyla İstanbul'a gönderilecek. Şüpheli sayısıyla ilgili tarafımıza bilgi verilmedi'' dedi.

Öte yanda programın sona ermesinin ardında Başsavcı Ceylan, Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ile İnönü Üniversitesi Rektörü Cemil Çelik'in kalabalıktan uzaklaşarak, konuşmaları dikkati çekti.

İnönü Üniversitesi kampüsündeki aramalar gece geç saatlere kadar sürerken, Malatya İl Jandarma Alay Komutanlığındaki arama ise devam ediyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler