YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da flaş gelişme
Ergenekon soruşturması kapsamında 9 ilde aramalar yapılıyor...
Ergenekon'da flaş gelişme
17 Mart 2011 / 13:19 Güncelleme: 17 Mart 2011 / 14:03

Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla 9 ilde operasyon yapılıyor. Operasyon kapsamında Malatya Eski Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Dülger ve bir öğretim görevlisinin de gözaltına alındığı iddia ediliyor. İşte yeni dalgadan diğer gelişmeler;

EMEKLİ ASKER GÖZALTINA ALINDI

Ergenekon soruşturması kapsamında, emekli bir askerin Ankara'da gözaltına alındığı bildirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda emekli bir askeri gözaltına aldı.

Sağlık kontrolünden geçirilen emekli askerin, İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

BİR ASTSUBAY GÖZALTINDA

Ergenekon soruşturması kapsamında Mersin'de, bir astsubay gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığında görevli Astsubay Başçavuş A.A, sağlık kontrolünden geçirildi.

ARAŞTIRMA GÖREVLİSİNİN EVİNDE ARAMA

 ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında, İnönü Üniversitesi (İÜ) İlahiyat Fakültesinde araştırma görevlisi olan kişinin evinde arama yapılıyor.

soruşturma kapsamında Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen talimatla kentin bazı noktalarında sabah saatlerinde arama başlatıldığı bildirildi.

İÜ İlahiyat Fakültesinde araştırma görevlisi olan R.A'nın evinin de aralarında bulunduğu bazı yerlerde arama yapıldığı belirtildi.

Gözaltına alınanlar olup olmadığı konusunda bilgi verilmedi.

Malatya Valisi Ulvi Saran, arama sürecinin devam ettiğini, şu aşamada konuşmanın doğru olmayacağını belirterek, ''Türkiye'nin her tarafında emniyet kuvvetlerimiz üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Çalışmaların sonucu belli bir sürecin tamamlanmasıyla kendini gösterir. Şu anda çok şey söylemem mümkün değil'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler