YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da ezber bozacak bilgiler İZLEYİN
Ergenekon'nun derin bağlantıları deşifre ediliyor
Ergenekon'da ezber bozacak bilgiler İZLEYİN
09 Haziran 2009 / 20:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

3. İDDİANAMENİN EN ÖNEMLİ KONUSU


Ergenekon'da üçüncü iddianame yazılmaya başlandı. Savcılar Levent'teki ticaret mahkemesinde gece gündüz çalışıyor.


İddianamenin, Ergenekon'un silahlı gücünü, hücre yapılanmalarını, gerçekleştirdiği eylemleri ve finans kaynaklarını deşifre edeceği tahmin ediliyor.


SİVAS OLAYLARI İDDİANAMEYE GİRDİ


Kanal D'de çıkan bir habere göre, üçüncü iddianamenin en önemli konusu Sivas olayları. İddia edilen Ergenekon Terör Örgütü'nün iddianamesine giren bu provokasyonun Alevi Sünni Çatışması çıkarmayı hedefleyen olayların başında geldiği ileri sürülüyor.


MADIMAK'TA "DERİN" BAĞLANTILAR


Sivas'ta Madımak Oteli'nin yakılması olayında 37 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 51 kişi de yaralanmıştı. İddialara göre Ergenekon savcıları kanlı olayla ilgili bugüne kadar kamuoyuna yansıyan görüntülerin dışında şok görüntüler ele geçirdi. Ve Sivas olaylarının Ergenekon tarafından hazırlandığı iddiası bu görüntülerle ortaya konuluyor.


İddialara göre bu görüntülerde, olayların nasıl başladığı, nasıl yayıldığı ve provokatörlerin neler yaptıkları açıkça görülüyor. Öyle ki iddianamenin ortaya çıkmasıyla birlikte Sivas olaylarında ezber bozulacak.


EZBER BOZACAK BİLGİ VE GÖRÜNTÜLER


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Üçüncü iddianamenin Başbağlar katliamına da ışık tutacağı ileri sürülüyor. 33 vatandaşımızın hayatını kaybettiği o olayın derin bağlantıları iddianamede yer alacak. Yıllardır PKK yaptı diye bilinen olayın derin bağlantıları deşifre edilecek. Başbağlar katliamı ile Sivas olayları arasındaki sıkı bağlantı ortaya konulacak.


ERGENEKON'UN FİNANS KAYNAKLARI


Üçüncü iddianamenin en önemli başlıklardan biri de Ergenekon'un finans kaynakları. Bu başlıkta karşımıza 11. dalgada gözaltına alınan Türk Metal Sendikası eski Başkanı Mustafa Özbek çıkıyor. Kıbrıs ve Türkiye'deki para transferleri mercek altın alınan Özbek'in Ergenekon'u finanse ettiği iddiaları da, önemli bir yer tutuyor.


Ergenekon Soruşturmasını yürüten savcıların Temmuz ortasına kadar bu iddianameyi de bitireceği ve mahkemeye sunacağı tahmin ediliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler