YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da 299. duruşma başladı
Ergenekon'da 299. duruşma başladı
17 Mayıs 2013 11:40
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 66'sı tutuklu, 275 sanıklı "Ergenekon" davasının 299. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Prof. Dr. Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık katıldı.

Duruşmada, başka suçtan tutuklu yargılanan Sami Hoştan ve Yalçın Küçük ile "Balyoz Planı" davasında hapisle cezalandırılan Cengiz Köylü de hazır bulundu.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA Hastanesi'nde tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün de aralarında yer aldığı 27 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunmasını yapmak üzere kürsüye gelen Mehmet Haberal, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese'nin "Savunma yapmaya hazır mısınız?" sorusuna, "Savunmadan ziyade, mütalaada bir takım şahsımla ilgili maddi olanağı olmayan ithamlara cevap vereceğim" dedi.

Duruşma, Haberal'ın savunmasıyla devam ediyor.

Duruşmaya, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ile CHP milletvekilleri Ali İhsan Köktürk, Uğur Bayraktutan, İhsan Demiröz, İzzet Çetin ve Mevlüt Dudu da izleyici olarak katıldı.

Bu arada Mustafa Balbay, duruşma başlamadan salona girerken kendisini alkışlayan izleyicilere "Burada bizi çürütemeyecekler" diye seslendi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler