YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ergenekon'da 290. duruşma başladı
Ergenekon'da 290. duruşma başladı
30 Nisan 2013 11:14
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 66'sı tutuklu 275 sanıklı "Ergenekon" davasının 290. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ve Alparslan Arslan'ın da aralarında bulunduğu 32 tutuklu sanık katıldı.

Duruşmada, bu davadan tutuksuz yargılanan "28 Şubat" soruşturması kapsamında tutuklanan eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz ile emekli Tümgeneral Erdal Şenel, "Balyoz Planı" davasında hapisle cezalandırılan emekli albaylar Mustafa Koç ve Cengiz Köylü, kumar operasyonu kapsamında görülen davada tutuklu yargılanan Sami Hoştan ile başka suçtan tutuklu olan Selim Akkurt'un da aralarında bulunduğu 13 tutusuz sanık da hazır bulundu.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA'da tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgenaral Levent Ersöz ile Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun da aralarında bulunduğu 34 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Duruşma, Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılmasına ilişkin dava dosyasının tutuklu sanığı Boğaç Kağan Murathan'ın mütalaaya ilişkin beyanlarının alınmasıyla devam ediyor.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler